reklama

Na prodej je přes 40 let staré Porsche, s nímž se herec Tom Cruise učil řadit

Porsche 928 bylo jedním ze tří aut, která producenti použili v roce 1983 při natáčení filmu Riskantní podnik. Tom Cruise se ale v něm nejdříve musel naučit, jak se řídí s manuální převodovkou. Auto je v nebývale dobrém stavu.

reklama

Porsche 928 patří mezi sběrateli youngtimerů k oblíbeným vozům i proto, že se běžně prodává za částky okolo půl milionu korun. To ale nebude případ kousku, který v září zamíří do aukce společnosti Barret-Jackson. Jde totiž o vůz, jenž se v roce 1983 objevil po boku slavného hollywoodského herce Toma Cruise ve filmu Riskantní podnik.

Jak bývá zvykem, produkce měla k natáčení akčního snímku k dispozici více vozů. Hovoří se celkem o třech. Prodávaný model se ale prý účastnil hlavní honičky. Navíc se právě díky tomuto vozu Tom Cruise naučil, jak se řídí s manuální převodovkou. Předtím totiž jezdil jen s auty s automaty, podobně jako většina ostatních Američanů.

Porsche 928 už dnes parametry nenadchne, na začátku osmdesátých let šlo ale o nadprůměrně rychlé auto. Vpředu uložený benzínový osmiválec s objemem 4,5 litru produkoval výkon 163 kW, tedy 222 koní. To vozu umožnilo zrychlit z nuly na 96 km/h za 6,5 sekundy (údaje pro americkou verzi). Maximální rychlost byla 230 km/h.

Paul Brickman, scénárista a režisér snímku Riskantní podnik, dal přednost modelu 928 před klasickým Porsche 911, protože podle něj vypadalo příliš nudně. Prodávaný exemplář je na první pohled v perfektním stavu. Po natáčení jej totiž koupil sběratel, který ho na dlouhou dobu uložil do klimatizované garáže. I to během zářijové aukce zvedne jeho cenu.

Tagy:
Předsedkyně Trikolóry o oponentech: Skopečka z ODS si vážím, Foldyna mě baví
360°

Předsedkyně Trikolóry o oponentech: Skopečka z ODS si vážím, Foldyna mě baví

Zuzana Majerová Zahradníková věří, že krize v hnutí Trikolóra už byla zažehnána, ve volbách by jí udělal radost dvouciferný výsledek. V úctě má některé konkurenční poslance, třebaže jsou názorově jinde. Dobré vztahy má například s Janem Skopečkem z ODS, po lidské rovině jí nevadí Pirát Ondřej Polanský a humorem ji baví Jaroslav Foldyna z SPD, řekla ve speciálu 360° Pavlíny Wolfové.

Babiš mladší se Kalouskovi omluvil za otcovy urážky. Půjdou spolu na pivo
Politika

Babiš mladší se Kalouskovi omluvil za otcovy urážky. Půjdou spolu na pivo

Protože se bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) omluvy od premiéra Andreje Babiše (ANO) nedomohl ani soudní cestou, rozhodl se vzít pokoru do svých rukou Babišův syn. Ten už někdejšímu ministrovi financí omluvu za „ožralu“, „zloděje zlodějského“ a další hanlivé výroky, které padly z úst jeho otce, napsal. Zároveň junior pozval Kalouska na pivo. Expředseda TOP 09 na nápad kývl.

Synové, manžel, táta, kocouři a psi. Jsem obklopena samci, říká šéfka Trikolóry

Zuzana Majerová Zahradníková neměla jednoduchý nástup do čela hnutí Trikolóra. Nevadilo jí být ve stínu Václava Klause mladšího, když se ale dostala do vedení hnutí, ne všichni se s ní dokázali ztotožnit a musela ustát okopávání kotníků. I v soukromí je obklopena muži – doma má manžela, otce, syny, dva psy a čtyři kocoury, řekla ve speciálním vysílání 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Prymula: Protilátky by měly být brány v potaz. V létě za mě stačí klasické roušky

Vláda by měla brát v potaz hodnoty protilátek. Jejich vysoká hladina stačí k tomu, aby se lidé znovu nenakazili, důkazů je dostatek, myslí si exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Stejně by ocenil, kdyby se v létě mohly vyměnit respirátory za klasické roušky, řekl v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Vláda kromě toho schválila placené volno pro očkované státní zaměstnance, podle opozičních politiků by se ale spíše měla zaměřit na fakt, že očkování u praktiků je pomalé.

reklama

Domácí zpravodajství

Manžel šéfky Trikolóry: Jsem vášnivý cyklista, Zuzka má ale moc dioptrií. Skončila i v díře

Jan Majer má pro svou ženu a předsedkyni Trikolóry hlavně slova chvály. Zuzana Majerová Zahradníková se podle něj umí obětovat i pro jeho koníčky – sám je vášnivý cyklista a spolu jezdili na kole. Protože má ale jeho manželka hodně dioptrií, jednou skončila i v díře. O svém muži mluví pochvalně i poslankyně. Ta se těší, až se po volbách sbalí a pojedou si vyčistit hlavu do hor, řekla šéfka hnutí ve speciálu pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by skončila na druhém místě s 21,5 procenta hlasů a o půl procenta by předstihla koalici Pirátů se STAN. Vyplývá to z červencového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl mezi těmito třemi uskupeními ale podle CVVM není statisticky významný a nelze s naprostou jistotou říci, které z nich mělo v době měření největší podporu. Volby se uskuteční 8. a 9. října.

reklama