reklama

Narodilo se první letošní hříbátko plnokrevníka. Čeká ho dostihová kariéra

První letošní hříbátko se narodilo v hřebčíně v Napajedlech u Zlína, který je nejstarším a největším hřebčínem u nás. I přesto, že se chovu anglického plnokrevníka věnují přes 130 let, narození prvního hříběte v roce je vždy velkou událostí. Jedná se o kobylu a porod se obešel bez komplikací.

reklama

Hříbě se narodilo tři dny před plánovaným termínem, je ale zdravé a s chutí k jídlu. Je velmi čilé, narodilo se v pondělí krátce po 21. hodině a už po necelých 60 minutách stálo na vlastních nohou.

K tématu

„Klisna to zvládla vše sama, pouze jsme dohlíželi nad průběhem porodu. Hříbě je na tom po porodu dobře, krátce po narození vstalo a napilo se,“ říká zootechnička Hřebčína Napajedla Kateřina Zápařková. Klisna teď dostává granule s ovsem, aby měla hlavně hodně mléka pro hříbátko.

Tak jako většinu anglických plnokrevníků čeká zřejmě i toto hříbátko dostihová kariéra. A soudě podle rodičů, jedná se možná o budoucí hvězdu. Klisna Dally Hit má za sebou 41 startů, dvanáctkrát zvítězila, čtyřiadvacetkrát se umístila. V roce 2016 byla Dally Hit koněm roku.

Žádný outsider rozhodně není ani otec Pouvoir Absolu, který ve Francii běhal dostihy nejvyšší kategorie a svému majiteli vyběhal přibližně sedm milionů korun. Hříbě zatím jméno nemá. Bude se jmenovat podle prvního písmene své matky Dally Hit.

K tématu

Tagy: kůň dostihy hříbě Kateřina Zápařková Hřebčín Napajedla narození hříběte

Další hlavní zprávy

Slovensko

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Slovenská vláda prodloužila kvůli koronavirové krizi stávající zákaz vycházení o dva týdny, tedy do 7. února. Nařízení obsahuje několik výjimek. Země bude také podobně jako loni na podzim znovu plošně testovat obyvatele na koronavirus. Bez negativního výsledku testu lidé od 27. ledna nebudou moci v zemi například chodit do práce. Novinářům to po nedělním jednání kabinetu řekl ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit
Navalnyj se s chotí vrátil do Moskvy. Hned po příletu ho na letišti zatkli
Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky
reklama
reklama
Jsme v pandemické válce. Začněte pracovat a přestaňte kritizovat, tepe Havlíček opozici

Partie

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Další články
reklama
reklama