reklama

Připravte se na tropické třicítky. Vedro se udrží celý týden, varují meteorologové

Letní oteplování bude pokračovat i v následujících dnech. Po čtvrtku, kdy teploměry v celé České republice budou ukazovat hodnoty kolem 26 stupňů Celsia, by mělo nastat období tropických třicítek. Bouřky se budou objevovat jen výjimečně, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

reklama

Během čtvrtka by měl také ze severovýchodu vát mírný přechodný vítr. Ojediněle mohou lidé narazit na přeháňky nebo bouřky, a to opět zejména na severovýchodě našeho území na Moravě a ve Slezsku. Zbytek Česka by měl být bez dešťů.

Od pátku, kdy ráno budou mlhy, se budou teploty postupně zvedat až k tropickým třiceti stupňům Celsia. Počasí bude slunečné a během odpoledne se mohou ojediněle objevit dešťové kapky. Stejná předpověď platí podle ČHMÚ až do pátku 14. srpna, meteorologové také ve čtvrtek vydali varování před vysokými teplotami. Zatím to tak vypadá na nejstálejší a zřejmě i nejteplejší počasí letošních prázdnin.

Další hlavní zprávy

Domácí

ON-LINE: Vláda ničí životy, zaznělo na demonstraci. Došlo i k několika konfliktům

Živě ON-LINE: Vláda ničí životy, zaznělo na demonstraci. Došlo i k několika konfliktům

  • Aktualizováno

Na pražském náměstí Republiky se sešlo přibližně 200 odpůrců vládních opatření proti šíření koronaviru. Více lidí policisté na místo nepustili a náměstí uzavřeli. Demonstrace probíhala povětšinou v poklidu. Policisté řešili jen několik incidentů a zadrželi jednoho člověka. Akce oficiálně skončila kolem 13:30 zazpíváním státní hymny.

reklama
Prymula: Máme signály, že jsme na dobré cestě. Klíčová budou čtvrteční data
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Hůlka zrušil sváteční procházku na Hrad. Zda vrátí Zemanovi vyznamenání, ale nezmínil
Další články
reklama
reklama