Neklidná noc. V Mostě zemřel muž po střelbě, na Kroměřížsku skončil smrtí spor rodiny

Na Nový rok ráno byla policie přivolána ke dvěma násilným úmrtím. V jednom z mosteckých bytů zemřel na střelné zranění muž, na Kroměřížsku skončila smrtí hádka rodinných příslušníků.

U střelby v Mostě zatím policie nevyloučila vraždu, sebevraždu ani nešťastnou náhodu, řekla bez dalších podrobností mluvčí policie Alena Bartošová.

„Vrtulník ráno letěl k vážnému úrazu, ke střelnému poranění. Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ uvedl mluvčí záchranářů Prokop Voleníku s tím, že nemůže sdělovat bližší informace.

V obci u Holešova na Kroměřížsku policisté řeší smrt člena rodiny. V jednom z domů se strhla potyčka mezi rodinnými příslušníky, dvěma muži ve věku jednadvacet a devětačtyřicet let, která vyústila smrtí staršího z nich, řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Policie podezřelého mladíka zadržela. Podle zjištění ČTK se neštěstí stalo v obci Rymice, mělo jít o otce se synem.

„V tuto chvíli stále probíhá šetření, kriminalisté provádějí úkony trestního řízení. Případ je teprve na začátku, právní kvalifikace této tragédie proto není ještě přesně stanovena. Bližší informace prozatím s ohledem na právě probíhající šetření nemůžeme poskytnout,“ dodala Kyšnerová.

Tagy: