Neskutečný hazard. Řidič jel na D8 v protisměru kvůli zácpě, od tragédie dělily centimetry

Policie pátrá po řidiči, který se v osobním autě řítil v protisměru po dálnici D8 na Ústecku. Jen zázrakem nezpůsobil nehodu. Podle informací Krimi zpráv důvodem neuvěřitelného hazardu mohla být snaha vyhnout se frontě před dálničním tunelem.

Neznámý řidič se se svým autem řítil v protisměru na dálnici D8 od německých hranic ve směru na Ústí nad Labem. Jeho jízda málem skončila tragicky. Jen desítky centimetrů ho totiž dělily od srážky s autem policistů, kteří právě spěchali k porouchanému kamionu v dálničním tunelu.

„Pokud by se auta čelně střetla, nedopadlo by to dobře. Následky mohly být fatální,“ uvedl dopravní expert Jan Pechout. Řidič si svou nebezpečnou jízdou hlavu ale příliš nelámal, na rychlosti neubíral, ani když míjel několik kamionů.

„Je až podivné, že se řidič do takové situace vůbec dostal. Musel udělat nějakou chybu. Měl by zastavit co nejvíce vpravo ve svém směru jízdy, rozsvítit varovná světla a třeba i ta dálková,“ doplnil expert. Podle něj je jízda v protisměru jedna z nejhorších možných situací, která může na silnici nastat. „Hrozí mu až 7 bodů do karty řidiče, zákaz činnosti až na jeden rok a pokuta v řádech desítek tisíc korun,“ dodal.

Podle informací Krimi zpráv vše nasvědčovalo tomu, že hazardující šofér nechtěl čekat ve frontě před dálničním tunelem, který byl zavřený kvůli poruše kamionu. Bezohledně se tak zřejmě otočil do protisměru a řítil se k nejbližšímu sjezdu. „Jízdou vozidla v protisměru na dálnici D8 se zabýváme,“ potvrdila mluvčí policie Alena Bartošová.

Tagy: