Vážná nehoda na Českolipsku: Opilý mladík naboural do mostu, posádka utrpěla těžká zranění

Jeden člověk v kritickém stavu, další dva velmi vážně zranění a dva lidé se středně těžkými poraněními. Takové jsou následky noční nehody na Českolipsku. Auto s pěti mladými lidmi tam hodinu po půlnoci vyletělo ze silnice a narazilo do mostní konstrukce na obchvatu Nového Boru. Řidič byl pod vlivem alkoholu.

„Nejvážnější následky měla nehoda pro spolujezdce z předního sedadla, který byl transportovaný v bezvědomí do nemocnice v kritickém stavu a lékaři stále bojují o jeho život,“ uvedla Ivana Baláková, mluvčí policie Libereckého kraje.

Další dva pasažéři, muž a žena, utrpěli vážná poranění hlavy, řidič a jeden ze spolujezdců na zadním sedadle měli poranění hrudníku. „Podle záchranářů, kteří přijeli na místo jako první, nebyli někteří pasažéři v autě připoutaní bezpečnostními pásy,“ dodala Baláková. Lidem v autě bylo od 19 do 25 let.

Auto havarovalo v ostré zatáčce, kterou podle policistů projíždělo příliš rychle. „U řidiče jsme orientační dechovou zkouškou naměřili 0,7 promile,“ podotkla mluvčí.

Zranění si před měsícem vyžádala i dramatická honička, při které muž za volantem kradeného vozu na Jablonecku prorazil policejní zátaras a zranil policistu. Ujíždějící řidič nebyl ve voze sám. Ve chvíli, kdy zřejmě úmyslně naboural do auta policistů, měl vedle sebe zhruba desetileté dítě. Policisté muže obvinili ze dvou trestných činů – legalizace výnosu z trestné činnosti a násilí proti úřední osobě.

Tagy: