reklama

Očima reportéra

Nejnovější příspěvky k tématu

REPORTÁŽ: Od kontroly po ozařování. Čím vším si musí projít ženy s rakovinou prsu?
Reportáž

REPORTÁŽ: Od kontroly po ozařování. Čím vším si musí projít ženy s rakovinou prsu?

Ať už pravidelné, nebo sporadické samovyšetření prsou může odhalit strašáka většiny žen – bulku, která v ňadru nemá co dělat. Mnohé pacientky však netuší, co je při diagnóze karcinomu prsu, celosvětově nejčastěji se vyskytujícím nádorovém onemocnění u žen, čeká. Redakce CNN Prima NEWS se proto vydala do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, aby to zjistila. Čím vším si ženy skutečně projdou?

České Švýcarsko, jak ho neznáte. Podzim vymaloval národní park do překrásných barev
Očima reportéra

České Švýcarsko, jak ho neznáte. Podzim vymaloval národní park do překrásných barev

Nejmladší tuzemský národní park České Švýcarsko stojí tak trochu ve stínu svých starších „sourozenců“. Je to ale trochu nespravedlivé. Vedle Pravčické brány v něm najdeme spoustu dalších zajímavých míst včetně takových, které bychom hledali spíše v amerických národních parcích jako Zion nebo Bryce Canyon. Obzvláště když do okolí řeky Kamenice dorazí podzim.

Hon na neočkované je hnus, říkají tvrdohlaví Goralé z Beskyd. Proč odmítají vakcínu?

6. listopadu 2021 07:32

Nejméně proočkovaným regionem v České republice je Jablunkovsko v Beskydech, kde se domorodci považují za takzvané Goraly. „Stát teď pořádá hony na neočkované. To už je opravdu hnus a já tomu tlaku nepodlehnu,“ slibuje rozhořčená 60letá Věra Tatarková z Nýdku na Jablunkovsku. Vakcínu tady zatím přijalo pouhých 43,5 % obyvatel. Pro srovnání, správní obvod Český Brod ve středních Čechách už hlásí 64,3 % plně naočkovaných.

Reportáž: Expo na každém kroku. Dočkali jsme se, radují se z výstavy obyvatelé Dubaje

2. října 2021 13:10

Expo 2020 je pro naši zemi i pro nás velká věc, přiznala CNN Prima NEWS jedna z obyvatelek Dubaje. Spolu s ostatními místními se raduje, že se světoznámé výstavy i přes pandemii koronaviru nakonec opravdu dočkali. Veletrh oficiálně začal 1. října a potrvá šest měsíců. Země, která se snaží být ve všem „nej“, vzala i jeho marketing po svém. Na Expo láká na každém kroku.

Reportáž: Sudety volí Okamuru a Babiše, komunisté v pohraničí ztrácejí

28. září 2021 05:28

Všemi zapomenuté vesnice v severovýchodním pohraničí čekají spásu od populistů či extremistů. Ve Svatoňovicích v okrese Opava vyhrála poslední parlamentní volby v roce 2017 strana SPD, když získala 32 procent hlasů. V obci má volební právo 222 občanů, budou i druhý víkend v říjnu opět volit Okamuru? „Samozřejmě,“ říká 50letý Petr Valový. SPD, ANO a KSČM mají nadstandardní popularitu i v okolních obcích, které reportér CNN Prima NEWS také navštívil.

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

25. září 2021 15:44

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Když spadla Dvojčata, brečel jsem jak malý kluk. Čtyři roky předtím jsem WTC navštívil

11. září 2021 19:16

Na ty záběry nikdy nezapomenu. Dým valící se ze severní věže Světového obchodního centra a náraz druhého Boeingu v přímém přenosu je atentátem na Johna Fitzgeralda Kennedyho mé generace. Útok teroristů na Spojené státy jsem bral jako útok na naši zemi. Ameriku totiž miluju a pokud bych měl někdy žít jinde než v Česku, vybral bych si právě Spojené státy.

Covid mu zkřížil plány, založil minizoo. Teď učí děti chovat hady, ještěry a vakoveverky

9. září 2021 08:47

Pandemie koronaviru nenapsala jen mnoho tragických příběhů. Někteří lidé v sobě díky zdravotnické krizi objevili skryté vlohy a začali si plnit sny. Jedním z nich je Michal Havránek, který pracuje jako obchodní zástupce v jedné rodinné strojírenské firmě v Krupce na Teplicku. Mimo to během lockdownů nezahálel. Podařilo se mu zásadně rozvinout neuvěřitelný projekt, který může Krupce leckteré město závidět.

REPORTÁŽ: Testy jsou otrava, raději očkování, hlásili studenti. Testovala se ale většina

1. září 2021 15:54

Testování ve škole je otravné, raději se nechám očkovat, znělo z řad studentů na Střední lesnické škole v Písku. Mezi třeťáky se ve středu otestovala většina třídy, z celé školy téměř 70 procent. Někteří proto, že u nich ještě neuběhlo 14 dní od druhé dávky vakcíny. Jiní přiznávají, že vakcíně nevěří, ale na ověřování faktů jsou prý líní.

Bylo to jako jít znovu do první třídy, říkají děti o neobvyklém začátku školního roku

1. září 2021 10:25

Je 1. září, dlouho očekávaný den. Dá se jen těžko rozpoznat, kdo se na začátek nového školního roku těšil víc. Zda děti, nebo jejich rodiče. Nakládám své tři ratolesti do auta a vezu do jejich školy v Teplicích. V naději, že v lavicích tentokrát vydrží celý rok a nebudeme je mít třeba hned po volbách zase na krku na on-line výuce.

REPORTÁŽ: Šel jsem s dcerou na očkování a zažil chaos. Na co dát pozor a co mít s sebou?

25. srpna 2021 07:34

Česko vykazuje zhruba 50procentní míru proočkovanosti proti koronaviru. Vládu trápí, že zájem o vakcinaci slábne. Rozhodla se proto přístup k vakcíně zjednodušit a lidi k očkování motivovat. Včetně nezletilé populace. Jenže zažitá praxe od očkování spíše odrazuje. Stačilo by přitom málo. Podívejte se na vakcinaci dětí očima reportéra CNN Prima NEWS.

Absolutní vyčerpání a pocit viny, že můžu domů. Reportérka CNN se vrátila z Afghánistánu

24. srpna 2021 18:13

Po několika nebezpečných týdnech v ulicích afghánského Kábulu se zahraniční reportérka CNN Clarissa Wardová vrátila zpět do Evropy. Viděla chaos v ulicích i na kábulském letišti, ale byla také svědkem solidarity mezi prchajícími Afghánci. Jaká je práce novináře v napjaté politické a společenské situaci, prozradila v rozhovoru s moderátorem CNN Brianem Stelterem.

Ralsko: Rány po řádění sovětských okupačních vojsk se zacelily, jizvy tu najdete dodnes

21. srpna 2021 07:57

Území mezi Mimoní a Mnichovým Hradištěm má pro mě dodnes tajemnou atmosféru. Přitom pro nezasvěceného jde jen o další zalesněnou plochu, kde by sotva hledal stopy po výcvikovém vojenském prostoru. Na území o rozloze kolem 250 kilometrů čtverečních se přitom vystřídala vojska Rakouska-Uherska, Československa, ale i Sovětského svazu.

Hlavní zprávy

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda
360°

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

reklama

Očima reportéra

Komentáře reportérů CNN Prima NEWS a jejich názory na celosvětové dění.