Odstartovala série závodů Prima CUP. První vítězství slavili Flašarová a Adel

V závodě po třech náročných okruzích po více jak 52 kilometrech dorazil do cíle jako první několika násobný vítěz seriálu Filip Adel.

Odstartovala série závodů Prima CUP (zdroj: CNN Prima NEWS)

Závodem Generali Česká pojišťovna Stolové hory odstartoval dvanáctidílný seriál Prima CUP. V krajinné oblasti Broumovsko byl pro účastníky připraven po vydatném dešti nelehký okruh. Náročnosti přidaly i dopolední přeháňky, ale ani ty neodradily několik stovek účastníků, aby se postavili na start. V odpoledních hodinách jim pak bylo odměnou slunce.

Jako první se vydali závodníci na trasu A, která byla rovněž vypsána jako ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu. V závodě po třech náročných okruzích po více než 52 kilometrech dorazil do cíle jako první několikanásobný vítěz seriálu Filip Adel. V elitních ženách slavila vítězství Nikol Flašarová.

Na střední trase o délce 36 kilometrů si dojeli pro suverénní vítězství Daniel Sporysch a mezi ženami zvítězila Martina Sulzbacherová. Na trase Prima jízdy zvítězili Kryštof Friedl a Zuzana Krátká.

V sobotu 5. června pokračuje seriál Prima CUP závodem ŠKODA AUTO Dolní Morava, kde se v závodě zapsaném v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie sejde nejen česká maratonská špička. Na Dolní Moravě, kromě atraktivního doprovodného programu místního resortu, nebudou chybět dětské závody pro děti do 10 let. Registrace na závod jsou v rámci mimořádných opatření možné pouze on-line, a to do středy 2. června.

Kalendář seriálu Prima CUP:

• 30. 5. 2021 – GENERALI ČESKÁ POJIŠŤOVNA STOLOVÉ HORY, MACHOV
  • 5. 6. 2021 – ŠKODA AUTO DOLNÍ MORAVA
  • 12. 6. 2021 – ŠKODA AUTO SÁZAVA
  • 19. 6. 2021 – EXTRÉM BIKE MOST
  • 2.–6. 7. 2021 – MTB TRILOGY, TEPLICE N. M.
  • 6.–7. 8. 2021 – SEGAFREDO SAHARA RACE, HRADEC KRÁLOVÉ
  • 28. 8. 2021 – SILESIA BIKE MARATHON, OPAVA
  • 11. 9. 2021 – RALLYE SUDETY TEPLICE N. M.
  • 18. 9.  2021 – KROSS HARRACHOV – MČR XCM
  • 28. 9. 2021 – GOČÁROVY SCHODY, HRADEC KRÁLOVÉ
  • 2. 10. 2021 – ZP 211 MIKULOV
  • 16. 10. 2021 – ALPA HRADEC KRÁLOVÉ
  • 27. 10. 2021 – vyhlášení seriálu, MUZEUM ŠKODA AUTO

cyklistika Škoda Auto Hradec Králové závod maraton Teplice start závodník Broumovsko Prima CUP Filip Adel Nikol Flašarová ŠKODA AUTO a.s. Česká pojišťovna Dolní Morava Mezinárodní cyklistická unie