ZOH: Biatlonisté doplatili na špatnou střelbu. Hokejisté znají soupeře pro osmifinále

Nedělní program olympijských her v Pekingu ovládl biatlon, do akce šlo hned osm českých reprezentantů. Ženy jely stíhací závod na deset kilometrů, na muže čekala stíhačka na dvanáct a půl kilometru. Ani jednomu českému závodníkovi se však nepodařilo postavit se na stupně vítězů. V obřím slalomu se představili Kryštof Krýzl, který obsadil 19. místo a Jan Zabystřan, který závod nedokončil. Od 14:00 byl na programu závod rychlobruslařek na 500 metrů, který jela Nikola Zdráhalová. Umístila se na 25. místě.

V neděli se na olympiádě v Pekingu dohrály základní skupiny hokejového turnaje a Češi se dozvěděli svého soupeře pro osmifinále. Nedělní výsledky základní hrací části rozhodly, že se Česko v úterý znovu utká se Švýcary, které v základní skupině porazilo na samostatné nájezdy 2:1.

Nejzajímavější pro českého diváka byl v neděli hlavně stíhací závod v biatlonu. V 10:00 začaly Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jesica Jislová a Tereza Voborníková, které vyběhly na desetikilometrovou trať. První z českých závodnic odstartovala Lucie Charvátová z 25. místa se ztrátou 1:51 min. Biatlonistkám ale závod příliš nevyšel. Charvátová se propadla na 34. pozici. Nejlepší byla Markéta Davidová, která si polepšila o 13 příček na 28. místo.

V 11:45 pak na Mikuláše Karlíka, Jakuba Štvrteckého, Adama Václavíka a Michala Krčmáře čekalo 12,5 km. Právě Krčmář měl nejblíže k medailovým pozicím, když v sobotním sprintu dojel na šestnáctém místě se ztrátou 1:22 min na prvního Johannese Thingnese Boa. „Určitě je o co jet. Do desítky to nebude daleko a na bronz asi čtyřicet vteřin,“ řekl Krčmář před nedělním stíhacím závodem. Biatlonistům se ale závod příliš nepovedl, selhali hlavně při střelbě. Nejlepší z českých reprezentantů byl Krčmář, který dojel na 34. místě.

Do akce vyrazili také reprezentanti v alpském lyžování. Na Kryštofa Krýzla a Jana Zabystřana čekal obří slalom. První kolo začalo za hustého sněžení ve 3:15 a Jan Zabystřan ho bohužel nedokončil. Druhé kolo začalo v 8:00. Jan Zabystřan rozjel ve čtvrtek nadějně závod v alpské kombinaci, ale po devátém místě ve sjezdu nedokončil slalom. Upadl v relativně jednodušší pasáži zhruba 10 vteřin po startu a závod nedokončil stejně jako před čtyřmi lety v Pchjongčchangu. Krýzl obsadil 19. místo.

Od 14:00 hodin se na půlkilometrové trati představila rychlobruslařka Nikola Zdráhalová. Pětadvacetiletá závodnice se umístila na 25. místě, zlato brala Američanka Erin Jacksonová, která vytvořila nový traťový rekord 37,040 sekundy.