Opilec ujížděl policii, v autě vezl děti. Jde do vězení, krajská soudkyně ale chtěla vyšší trest

Nezodpovědný muž, který řídil opilý, v autě vezl dvě děti a nakonec ujížděl strážníkům ve Znojmě, půjde na pět let do vězení. Rozhodl o tom odvolací senát Krajského soudu v Brně. Divoká honička se odehrála před třemi lety, kdy se strážníci pokusili zkontrolovat šoféra osobáku. Jenže ten místo toho šlápl na plyn a snažil se zmizet.

Při opilecké jízdě postupně naboural čtyři auta. Hazardéra zastavil až policejní zátaras a před očima svých vyděšených dětí skončil muž na zemi v poutech. Strážníkům následně nadýchal víc než 2,5 promile.

Okresní soud ve Znojmě Miroslavu K. za obecné ohrožení, ohrožování výchovy dítěte, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky uložil 4,5 roku vězení. Muži se to zdálo moc a odvolal se. U Krajského soudu v Brně ale ani přes projevenou lítost zastání nenašel.

„Jsem si vědom toho, co jsem provedl, lituji toho, jednal jsem nerozvážně,“ uvedl před soudem muž. Jeho obhájce navrhl mírnější trest, státní zástupkyně navrhla odvolání zamítnout jako nedůvodné. Soud přisvědčil obžalobě, odvolání jako nedůvodné zamítl.

Podle předsedkyně odvolacího senátu Hany Kleinové šlo o naprostou bezohlednost a trest měl být podstatně vyšší. Krajský soud muži ale trest nemohl zpřísnit, protože se odvolal pouze obžalovaný, ne státní zástupce. Rozsudek krajského soudu je pravomocný. Jestli Miroslav K. využije dovolání k Vrchnímu soudu v Olomouci, zatím není jasné.

Tagy: