reklama

Otevřeme některé obchody. Žádné větší rozvolnění ale nečekejte, prohlásil Babiš

Otevřeme některé obchody, ale žádné rozvolňování nečekejte, uvedl premiér Andrej Babiš pro CNN Prima NEWS. Podle něj by se už v úterý mohla otevřít papírnictví a některé obchody s oblečením. Další rozvolnění by pak přicházelo v úvahu, až se počet hospitalizovaných s covidem dostane pod 2 000, řekl Babiš.

reklama

Babiš pro Hlavní zprávy uvedl, že na základě rozhovoru ministrů Havlíčka a Blatného bude v pondělí na vládě předložen návrh na otevření papírnictví a obchodů se spodním prádlem, dětským oblečením a obuví. Podle Babiše by se tyto provozovny měly otevřít už v úterý, protože vláda s tím mít problém nebude.

K tématu

„Dále nepočítáme se žádným rozvolňováním, máme stále šest tisíc lidí hospitalizovaných, z toho 1 170 na jednotkách intenzivní péče,“ řekl Babiš. Ve svém tradičním facebookovém projevu Čau lidi byl premiér ještě konkrétnější. „My se musíme dostat někde kolem dvou tisíc covidových pacientů, protože v tomhle stavu není možné rozvolňovat,“ řekl s tím, že právě počet hospitalizovaných je hlavním ukazatelem. „Mluvil jsem o tom s ministrem Blatným,“ dodal Babiš

Babiš v rozhovoru pro Hlavní zprávy také vyzval lidi k tomu, aby dodržovali opatření a omezili kontakty. Následně ostře zkritizoval účastníky demonstrací na Staroměstském náměstí a před domem ministra Blatného.

„Stále jsou mezi námi lidi jako ti demonstranti, kteří tomu nevěří,“ rozčílil se premiér. „Doporučuju si přečíst Deník primářky. To je příběh 50letého zdravého člověka, který nakonec bojoval o život. Doporučuju to hlavně demonstrantům, kteří byli na Staromáku a kteří demonstrovali před domem pana ministra Blatného,“ uzavřel Babiš.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Hejtmani by měli zatlačit na vládu, aby přijala efektivní opatření mířící mimo jiné na otevřené továrny a velké firmy. Jinak hrozí, že se Česko bude v epidemii soužit klidně až do léta. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to prohlásil prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Povolíme demonstrace arogantních ignorantů, kteří na sebe plivou na náměstí, a přitom nezavřeme podniky. Neměli jsme vůbec rozvolňovat,“ řekl také.

Rozhovor

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci tunelu sice existuje, ale český tunel k němu vede oklikami s nejrůznějšími překážkami a strojvedoucí je šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Darina, lékařka z nemocnice ve větším městě, která si přála zůstat v anonymitě. Svou vinu za současnou situaci podle ní nesou také hygienické stanice. Popsala zářijové školení, na kterém hygienici nabádali praktické lékaře, aby neposílali lidi na testy. Uvedla také, jak zkomplikovalo očkování otevření systému pro praktické lékaře.

Koronavirus

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Pětina zaměstnanců má zkušenosti s tím, že jejich zaměstnavatel či nadřízený porušil opatření proti covidu. Každý sedmý uvedl, že jeho zaměstnavatel či nadřízený vyzýval k porušování pravidel v testování a trasování kontaktů nakaženého. Dvě pětiny zaměstnanců naopak poukázaly na zodpovědný přístup firem. Více než 20 procent společností dokonce testovalo své zaměstnance ještě před zavedením této povinnosti.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama