reklama

Pacient zakašlal a napsal se mu covid, soptí zdravotnice. Pražská nemocnice to odmítá

Lékaři z Thomayerovy nemocnice uváděli diagnózu covidu i u pacientů, kteří byli jen nachlazení. Tvrdí to zdravotní sestra Adriana Čipižáková. Pražská nemocnice se proti tomuto prohlášení ostře ohradila.

reklama

„Jakýkoliv pacient přišel k nám na akutní ambulanci a jenom trochu zakašlal, tak se mu psala diagnóza suspektního covidu. Proč? Protože za to byly super prachy,“ tvrdila Čipižáková na tiskové konferenci Deklarace lékařů k nátlaku na očkování.

„Když jsme se rozdělili na akutní ambulanci čistou a covidovou, na tu covidovou nechtěl nikdo chodit. Já tam chodila dobrovolně a neměla jsem s tím problém. Ve chvíli, kdy kolegové zjistili, že je za to příplatek 300 až 500 korun na hodinu, tak se o to místo rvali,“ uvedla. Podle ní za motivací zdravotníků zkreslovat covidová čísla stojí platy zdravotníků.

„Byli jsme rádi, že jsme byli konečně zaplaceni tak, jak bychom měli být zaplaceni normálně. Moji kolegové chtějí covidové pacienty, protože jsou za to sakra dobře placeni. Pokud začnete platit zdravotníky tak, jak si zaslouží, nebudou muset lhát v číslech,“ dodala.

Nemocnice se nařčení brání

Mluvčí Thomayerovy nemocnice Petr Sulek na dotaz serveru Echo24.cz odpověděl, že v případě tvrzení Čipižákové se nejedná o oficiální a ověřené informace. „Naše nemocnice se od těchto prohlášení rezolutně distancuje. Dotyčná zdravotní sestra navíc neměla žádný mandát k tomu, aby hovořila za ostatní zdravotníky a prezentovala jakékoliv jejich názory či postoje,” uvedl Sulek.

Čipižáková je organizátorka petice zdravotních sester, které odmítají povinnost nechat se očkovat proti covidu. Dříve pracovala jako zdravotní sestra v pražské Thomayerově nemocnici. Z vlastní firmy se po letech vrátila do zdravotnictví, protože chtěla pomáhat během pandemie.

„Vzhledem k tomu, že nejsem ochotná se testovat, protože jsem nepředložila, zda jsem, či nejsem očkována, mi přišel vytýkací dopis, že musím nastoupit na neplacené volno. Samozřejmě se mi to nelíbí, chtěla bych pracovat,“ řekla CNN Prima NEWS před Vánoci.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta
Koronavirus

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ředitel závodů F1 na odstřel kvůli fiasku. Není hlavní viník, jde proti proudu Enge

Fiasko, totální selhání nebo krádež. Nelichotivých slov, která padala po konci sezony formule 1 kvůli poslednímu závodu, by se našla spousta. Ročník 2021 byl přitom jedním z nejatraktivnějších v historii královny motorsportu, nicméně po nervy drásající koncovce v Abú Dhabí zůstávala pachuť, jež nejvíce pocítil Lewis Hamilton a jeho tým Mercedes. Hlavním hromosvodem zlosti byl a je ředitel závodu Michael Masi. Svůj pohled na věc teď přidal Tomáše Enge, první a zatím také poslední Čech, který kdy do prestižního seriálu nakoukl.

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

reklama

Domácí zpravodajství

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama