Překvapení v Pelého závěti. Přiznal nemanželskou dceru, jejím synům připadne část dědictví

Dokázal okouzlit na hřišti i mimo něj. Fenomenální fotbalista Pelé, který zemřel koncem loňského roku, byl proslulý tím, že žen za svůj 82 let dlouhý život vystřídal daleko více než klubů. Což nebylo těžké, protože hrál jen ve dvou. Vedle tří manželství měl řadu románků a z jednoho z nich se mu narodila dcera, kterou dlouho zapíral. Až ve své závěti potvrdil, že Sandra Machadová je skutečně krví jeho krve. Její synové si tak sáhnou na část celkového dědictví v hodnotě přes 350 milionů korun.

Edson Arantes do Nascimento, celosvětově proslulý pod přezdívkou Pelé, v roce 2021 prohlásil, že měl velké množství románků, takže vlastně ani neví, kolik jeho dětí ve skutečnosti po světě běhá.

Kromě pěti potomků, kteří vzešli z jeho třech manželství, veřejnost věděla o dalších dvou nemanželských dětech – Flavii a Sandře. První bez větších námitek po aféře s novinářkou Lenitou Kurtz v roce 1968 Brazilec přijal za svou. Ale ve druhém případě se snažil vytrvale zapírat.

Sandra Machadová se narodila po aféře, kterou měl Pelé v roce 1964 se svou služebnou. Její matka, Anizia Machadová, léta bojovala za to, aby Pelé, který odmítal podstoupit DNA test, své otcovství přiznal. Sandra jej nakonec zažalovala a soudem nařízený test otcovství skutečně prokázal, že je jeho dcerou a může používat jeho příjmení Nascimento. Zemřela již v roce 2006 na rakovinu prsu.

Až když se na konci uplynulého roku zdravotní stav Pelého po boji s rakovinou tlustého střeva dramaticky zhoršil, vyžádal si podle informací deníku Mirror setkání se dvěma syny Sandry Machadové – Octaviem a Gabrielem. V nemocnici ho navštívili pouhý den před smrtí, tedy 28. prosince. Trojnásobný mistr světa navzdory celoživotnímu vyvracení zahrnul Machadovou do závěti jako svoji dceru. Tím pádem si část dědictví v celkové hodnotě 355 milionů korun ukrojí právě synové bývalé služebné.

„Děkuji Bohu za uskutečnění této chvíle, o tom moje matka nejvíce snila. Mluvil jsem s tetami a ty mi řekly, že náš dědeček nás chce vidět. Byli jsme velmi nadšení, byla to příležitost, na kterou jsme čekali,“ citoval deník Gabriela.

Tagy: