Martin Pučálka: Nikdy bychom nevyrobili nic, co bychom nedali vlastním psům

Dříve se vrcholově věnoval tenisu, a tak se staral hlavně o svůj jídelníček. V tu dobu ještě nevěděl, že jednou bude mnohem více řešit stravu psí. Jeho roční pes totiž přestal přijímat potravu a s tím začaly jeho velké zdravotní problémy. Martin Pučálka začal okamžitě situaci řešit a byl rozhodnutý, že najde takové krmivo, které jeho pejska zachrání. Kvalitní výrobky našel v USA, postupem času pak vymyslel i vlastní receptury. Dnes vyrábí krmivo s výživovým maximem.

Martinu Pučálkovi se krmivo z USA natolik zalíbilo, že s ním začal sám obchodovat a v České republice ho přeprodávat. Když to totiž pomohlo jeho nemocnému pejskovi, tak chtěl pomoci i ostatním. Do USA i osobně jezdil, aby se toho o technologiích výroby naučil co nejvíce. Když zjistil, jak na to, založil firmu a obchodní značku krmiva Marp.

„Hodně nám pomohly právě zkušenosti se dvěma americkými značkami. Díky tomu jsme věděli, co je dobré v té první a co funguje u té druhé. Obojí jsme zkombinovali a řekl bych, že se nám to povedlo. Ale určitě v tom hrála svou roli i náhoda,“ směje se.

Na startu firmy stál hlavně Martin Pučálka, ale už od začátku se do firmy snažil zapojit všechny členy své široké rodiny. „Není to jen o byznyse, číslech a produktu, ale i o rodinném kruhu. A děláme to právě s ohledem na ni. Mám tu mámu, tátu, bráchu, ženu, strýce, tetu, tchyni a dva bratrance. Skutečně všichni,“ dodává.

Dnes má ve své firmě kolem dvaceti pěti zaměstnanců a každý si s sebou do práce může vzít svého psa. Podle slov Martina Pučálky firmu vedou hlavně srdcem a toho se ani do budoucna nechtějí vzdát.

Podle čeho poznáme kvalitní krmivo?

Dalo by se to rozdělit na dvě části. Zaprvé je to složení a zadruhé to hned poznáte na vašem pejskovi. Posuzujeme to na základě čtyř faktorů. První je chutnost, druhý je kvalita srsti a kůže, třetí je vitalita a čtvrtý je zažívání.

Co bychom měli hledat na etiketě?

Určitě kombinaci čerstvého a sušeného masa. To je v podstatě nejlepší věc pro psa, která mu dodává živočišné bílkoviny. Důležité je vědět, že složení krmiva je napsané sestupně. To znamená, že první suroviny je tam nejvíce, té poslední nejméně. Dostatečný obsah masa poznáme podle toho, že je uveden na prvních dvou místech. Pak přichází obiloviny, a ty by tam být neměly, například pšenice a kukuřice a nebo umělé konzervanty.

Jste ochoten vyrobit pouze to, co dáte svým mazlíčkům?

Když vyrábíme nové produkty, vždy myslíme na naše konzumenty. Nikdy bychom nešli přes snížení kvality. Například bych nikdy svému psovi nedal produkt, kde jsou umělé konzervanty. Naši pejskové jsou určitě ti první strávníci, kteří nové příchutě vyzkouší.

Sledujte pořad Úspěšní

Poznejte ženy a muže různých profesí, kteří se nevzdali a šli za svým snem. Často narazili i na obtížné překážky, ale našli způsob, jak bojovat. Vymysleli unikátní projekt nebo podnikání a dnes jsou inspirací a motivací pro každého, kdo touží něco dokázat. Všechny díly pořadu najdete ZDE.

Děkujeme firmě Basicatory za výpůjčku oblečení pro moderátorku pořadu Úspěšní.

Tagy:
Úspěšní zvířecí krmivo Martin Pučálka Marp

Hlavní zprávy

Lidé snížili spotřebu o 18 %, poděkoval Síkela. Plyn bude stačit i přes studené počasí
Energetika

Lidé snížili spotřebu o 18 %, poděkoval Síkela. Plyn bude stačit i přes studené počasí

Lidem se i přes studené počasí podařilo snížit meziročně spotřebu plynu až o 18 procent, na tiskové konferenci to řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Proto se podle něj daří nadále plnit zásobníky, které jsou plné skoro z 90 procent. Díky nižší spotřebě může také zkapalněný plyn teoreticky pokrýt až 40 procent spotřeby. Síkela chystá řešení s plynem i pro malé a střední firmy. Uvažuje se například o zastropování celkové spotřeby. U elektřiny pro ně platí strop 6 Kč.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
13:44

Státní duma, dolní komora ruského parlamentu, v pondělí schválila připojení čtyř okupovaných ukrajinských území k Rusku

13:36

Ministerstvo zahraničí vyzvalo české občany, aby opustili Rusko

13:11

Scholz: Putin útokem na Ukrajinu ohrožuje mírové uspořádání Evropy

12:43

Lipavský: O dalším balíku protiruských sankcí se v EU nyní debatuje

Živě
ON-LINE: Zničíme vše, co na Ukrajině i Krymu máte. USA hrozí Rusku kvůli jaderným zbraním

Ruský ústavní soud dal v neděli zelenou připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku. V pondělí mají anexi Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti schvalovat poslanci. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil kompletní ovládnutí klíčového města Lyman. Unijní lídři budou v pátek v Praze jednat o další podpoře Ukrajině a také o energiích. Bývalý šéf americké Ústřední zpravodajské služby přiblížil, jak by USA reagovaly, pokud by Putin použil jaderné zbraně.

Šokující zpovědi Rusů prchajících před mobilizací: Pokud si musím zlomit ruku, udělám to

Mužům v Rusku jsou doručovány povolávací rozkazy na frontu. Někteří občané se rozloučili s rodinami a zamířili bojovat na Ukrajinu. Jiní se naopak snaží ze země uprchnout a vyhnout se tak bojům. Osmadvacetiletému Kirillovi se podařilo utéct do Kazachstánu. Pětadvacetiletý Konstantin žije v Moskvě a domnívá se, že už se z Ruska nedostane. Klidně si zlomím ruku, abych se vyhnul mobilizaci, prohlásil Konstantin.

Domácí zpravodajství

Žižka mezi loupežníky. V českém lese přepadávali hrdlořezové, mstitelé i grázl s velkým G

O Janu Žižkovi se běžně traduje, že byl před husitskými válkami lapkou. Není to ale úplně pravda, byť svého času skutečně patřil k obávané tlupě Matěje Vůdce. Proč nelze hrdinu současného hitu českých kin nazývat loupežníkem? A kdo z jeho krajanů naopak bezesporu patřil k nejstrašlivějším hrdlořezům? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje historik a etnolog Adam Votruba, který o loupežnictví ve střední Evropě napsal knihu.

Covid v Česku sílí, za týden zemřelo 66 lidí, přibývá hospitalizovaných ve vážném stavu

Testy v Česku v neděli potvrdily 353 případů koronaviru, o čtvrtinu víc než před týdnem. Podezření na opakovanou nákazu bylo 102 proti 98 o týden dřív. Testovaných přitom v mezitýdenním srovnání ubylo. Stejným tempem jako nakažených přibylo hospitalizovaných s covidem-19 na 1 310, ve vážném stavu je 41 z nich. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Zvolení Zwyrtek Hamplové? STAN předvedl naprostý amatérismus a nedospělost, říká expert

Jana Zwyrtek Hamplová (BEZPP za NEZ) je bezesporu jedním z největších překvapení letošních senátních voleb. V konkurenci obhajující senátorky Šárky Jelínkové (KDU-ČSL) a Lucie Pluhařové (ANO) se jí podařilo postoupit do druhého kola, kde těsně zvítězila. Podle komentátora Petrose Michopulose to ale není pouze její zásluha. Na volebním výsledku se podepsala špatná taktika vládních stran, zejména hnutí STAN.