CNN Prima News Petr Fiala (ODS)

Petr Fiala (ODS)

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Fiala (ODS)“

Fiala se musí vzdát slibů. Z krize nás vyvede euro a zvýšení daní, radí Vyhnánek

14. března 2022 07:18

Recept na to, jak vytáhnout Česko z ekonomické krize, hledá každý někde jinde. Část opozice navrhuje krátkodobé řešení v podobě zrušení DPH na palivo či energie nebo zastropování cen, vláda naopak hovoří o kontrole na straně výdajů a ekonomové střízlivě situaci hodnotí s tím, že je třeba se s tím naučit žít. S řešením přichází i pražský náměstek pro finance Pavel Vyhnánek (Praha sobě), který doporučuje zavést euro a zvednout daně.

Pronesl Fiala projev budoucího premiéra? Jdeme do bitvy a naší povinností je vyhrát

21. září 2021 09:59

Současné volby jsou bojem o svobodnou zemi, prohlásil na zahájení ostré fáze kampaně v pondělí večer předseda koalice Spolu a lídr ODS Petr Fiala. Jeho strana je společně s lidovci a TOP 09 připravena svést bitvu o zemi, vyhrát ji, sestavit vládu a udělat tak definitivní tečku za osmiletým vládnutím hnutí ANO a ČSSD. Fiala byl ve svém více než půlhodinovém projevu velmi emotivní a snažil se pasovat do role budoucího premiéra.

Bém: Pokud někdo hovoří o SPOLU jako o sjednocené pravici, je šiřitelem hoaxů

5. dubna 2021 06:39

Jak bývalý primátor Prahy a někdejší vlivný člen ODS vzpomíná na dobu, kdy aktivně působil ve vrcholné politice? Proč se domnívá, že COVID-19 je uměle, lidskou rukou vytvořený virus, který způsobil změny v lidském myšlení i chování a stal se nástrojem změny společenského systému na této planetě? A jak s odstupem let komentuje skandály, které se za jeho vládnutí odehrály na pražském magistrátu, a napojení na kontroverzního lobbistu Romana Janouška?

Volný nadále odmítá roušky. Co řekl po smrti poslance, který podlehl covidu?

9. března 2021 21:54

Úžasný člověk, který snad nebyl z politické planety, reagoval nezařazený poslanec Lubomír Volný na úmrtí poslance ODS Jiřího Ventruby, který podlehl v nemocnici těžkému průběhu covidu. Volný je známý tím, že na půdě Poslanecké sněmovny nenosí roušku. „Byl velmi důsledný v dodržování opatření. Omlouvám se, ale nehodlám opakovat stejné chyby,“ prohlásil Volný pro CNN Prima NEWS. Na špatnou zprávu reagovali i další poslanci včetně vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) nebo exministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO).

Francl: Nemohu zaručit, že kladenská nemocnice nebude snižovat platy. Situaci řešíme

10. prosince 2020 23:07

Oblastní nemocnice Kladno nemá peníze na odměny pro zdravotníky, kteří pečovali a pečují o pacienty s covidem. Od února jim a jejich kolegům navíc zřejmě bude muset snížit mzdy o 40 procent. To vyplynulo z dopisu určeného zaměstnancům nemocnice, který pronikl na veřejnost. Jestli zde opravdu jsou zdravotníci, kteří nedostali odměnu za jarní vlnu, a hrozí-li některým v příštím roce snížení mezd, odpověděli v pořadu 360° Pavlíny Wolfové představitel Asociace českých a moravských nemocnic Petr Fiala a odborář Lubomír Francl.

Lidé se baví fotografií ODS, lidovců a TOP 09. Lakuje si snad Jurečka nehty?

12. listopadu 2020 14:54

Lidi na sociálních sítích pobavila fotografie, kterou sdílel Pravý břeh –⁠ Institut Petra Fialy na svém facebookovém profilu. Na snímku se drží za ruce tři lídři vznikající trojkoalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Ruka, která by měla patřit předsedovi lidovců Marianu Jurečkovi, má však červeně nalakované nehty. Partaje pobavily už v minulosti, když se během lídři stylizovali do postav superhrdinů Avengers, kteří však ve filmu umřeli.

Šéf občanských demokratů Fiala se objevil ve volebním videu ČSSD. Děkujeme, zní z ODS

18. srpna 2020 15:40

Vládní sociální demokraté do svého nového volebního klipu překvapivě zařadili i tvář a hlas předsedy opoziční ODS Petra Fialy. Ve videu mapujícím roli předsedy ČSSD Jana Hamáčka během koronavirové krize se Fiala objevil, když hovořil o zdraví lidí v kontextu nedostatku ochranných roušek. Obě strany jsou přitom politickými rivaly. Reakce ODS na sebe nenechala dlouho čekat.

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici

4. července 2020 05:44

Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář pro CNN Prima NEWS uvedl, že by uvítal, kdyby opozice vytvořila společnou stínovou vládu. Ta by dle něj oponovala vládě ANO a ČSSD s podporou KSČM. Už dříve spolek vyzval, aby demokratická opozice spolupracovala, a přeje si její vítězství v příštích volbách. CNN Prima NEWS zjišťovala, co si o návrhu na stínovou vládu myslí předsedové opozičních stran.