reklama

Pirát Michálek: Nezdaníme vám domeček, o který se celý život staráte. Všechno jsou to lži

Za klesajícími preferencemi je špinavá kampaň, uvedl pirátský poslanec Jakub Michálek. Uznal, že se Piráti a STAN ohradili proti lžím pozdě. Není pravda, že by měli v plánu zdanit domeček, o který se lidé starají celý život, řekl v nedělním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Do vlády s hnutím ANO poslanecké kluby Pirátů a STAN podle něj nepůjdou, i kdyby byl premiér Andrej Babiš mimo kabinet.

reklama

Koalice Pirátů a STAN měla na začátku roku dobrý start do předvolební kampaně a příznivé preference v průzkumech, ty šly ale v průběhu několika následujících měsíců strmě dolů.

„Jakmile ostatní strany viděly, že Piráti mají přes 30 procent v průzkumech, tak se rozjely řetězové e-maily a nesmysly jako zdaňování bytů,“ řekl Michálek ve vysílání CNN Prima NEWS.

Když se pak baví s lidmi, prý se Pirátům vyčítá, že se proti podobným útokům „špinavé kampaně“ ohradili málo razantně a se zpožděním.

„Ohradili jsme se výrazně pozdě. Měli jsme tady rok covid a lidé byli ve strachu z tvrzení, že jim zdaníme část jejich domečku, o který se celý život starají. My se od toho razantně distancujeme,“ zopakoval pirátský poslanec v nedělní Partii.

Dodal, že v programu je jednoznačně uvedeno, že se nebudou zvyšovat daně na byty či domy. „Zaměřujeme se třeba na komerční haly za Prahou a to je úplně něco jiného,“ dodal v Partii Terezie Tománkové.

Do vlády s ANO? Ne –⁠ ani bez Babiše

Stejně jako Jan Farský (STAN) v první části debaty, i Michálek odmítl, že by se rýsovala povolební spolupráce s hnutím ANO. Něco takového podle něj nepřichází v úvahu vzhledem k tomu, jakým způsobem vláda premiéra Andreje Babiše doposud fungovala.

„Nedovedu si představit, že bychom se mohli spojit s někým, kdo tady systematicky vysává ČR a zajištuje politickou existenci jenom tím, že dál přerozděluje peníze z rozpočtu. Ale přitom ví, že to je na dluh,“ opřel se do současného kabinetu.

Ve společné vládě by s ANO nechtěl být ani v případě, že by v ní nebyl šéf hnutí a současný premiér Andrej Babiš.

„Spousta jeho aktivit spočívá v tom, že své lidi z Agrofertu dosazuje do státních institucí a vytváří si různé penězovody. Třeba, když chtěli zdražit benzín o dvě koruny – v důsledku toho by lidé museli platit dramaticky víc, ale my jsme to nepřipustili. Neprošlo tedy další přimíchávání biopaliv,“ nešetřil kritikou Michálek.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku
Koronavirus

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka
Pořady

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

reklama