reklama

Po tropickém pátku bouřky. Na Moravě a Slezsku mohou být intenzivní

Tropický pátek nám vystřídá poněkud propršená sobota. Podle meteorologů déšť postupem dne zasáhne celou Českou republiku. Na Moravě a Slezsku mohou být deště intenzivní.

reklama

Po topickém pátku, kdy na desítkách míst padaly teplotní rekordy, nás čeká propršená sobota. Podle meteorologů se déšť postupem dne objeví na celém území České republiky. Od dvanácté hodiny navíc platí výstraha Českého hydrometeorologického stavu (ČHMÚ) před bouřkami.

„Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 45 mm, kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h),“ upřesnil ČHMÚ.

K tématu

Hrozí rozvodnění malých toků

Výstraha platí pro Jihočeský, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský kraj a Vysočinu. Podle doporučení ČHMÚ by se lidé měli připravit na rozvodnění malých toků a zaplavení podchodů, podjezdů a sklepů.

„Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty,“ upřesnili meteorologové.

Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 28 a 32 °C. Na jihovýchodě Moravy se může rtuť teploměru vyšplhat až na 34 °C. Na západě Čech nepřesáhne 25 °C. V 1000 m na horách naměříme kolem 24 °C a b Krušných horách kolem 21 °C.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Rakousko zavádí zákaz nočního vycházení a zavírá restaurace, koronavirus se šíří rychle

Rakousko zavádí zákaz nočního vycházení a zavírá restaurace, koronavirus se šíří rychle

Kvůli rychlému nárůstu počtu nakažených koronavirem v posledních dnech zavede Rakousko od úterý 3. listopadu zákaz nočního vycházení. Zrušena bude velká většina společenských akcí, restaurace budou smět fungovat pouze přes výdejová okénka či roznáškovou službu. Zavřít budou muset muzea, divadla či plavecké bazény. Hotely nebudou moci ubytovávat turisty. Zpřísnění opatření dnes podle agentury APA oznámil kancléř Sebastian Kurz.

reklama
Těhotenské vyšetření před nemocnicí. Byl to můj nápad, vysvětlila česká biatlonistka
Jan Werich zemřel před 40 lety: Jeho život humorný nebyl, říká syn Jiří. S otcem se nepotkal
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Hamáček: Babiš do opatření razantně vstupoval a rozhodoval, měla by to prošetřit komise
Nakazilo se už 10 tisíc zdravotníků, nemocnice nestíhají. Nejhůř jsou na tom čtyři kraje
Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů
Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu
Další články
reklama
reklama