Poslední rozloučení s hokejistou Trončinským. Dorazili Voráček, Pavelec i malá dcerka

Poslední rozloučení s Markem Trončínským (zdroj: CNN Prima NEWS)

Rodina a přátelé přišli říci své sbohem hokejistovi Marku Trončinskému, který náhle zemřel 22. května. Bylo mu pouhých 32 let. Pohřeb hokejového obránce si nenechal ujít ani Jakub Voráček či Ondřej Pavelec. Sbohem, Máro, zněla poslední slova ze strany kamarádů.

„Rád ses mi toulal a rád ses mi ztrácel sám. To hory tě táhly, tak dávno, jak dávno tě znám. Prožil jsi tam plno jar, plno lét, plno zim. A bylo to z lásky, mé zoufalé lásky, ne k nim,“ zněla u ústeckého krematoria z reproduktorů dojemná píseň Věry Martinové.

Na pohřbu byla krom přátel také Markova šestiletá dcera Adriana, která položila k rakvi, na níž byla Trončinského helma, vlastnoručně namalovaný obrázek.

Marek Trončinský byl odchovanec hokejového klubu v Ústí nad Labem. Za svou kariéru hrál po boku hvězd, jako je útočník Jakub Voráček či brankář Ondřej Pavelec.

„Byl to veselý kluk. Jeho první reakce, když jsme se viděli, byla vždycky úsměv, takže já ho vnímám jako pohodáře. Byl hodně drzý obránce a takových je bohužel málo. Je smutné, že už není mezi námi,“ řekl bývalý hokejový reprezentant a trenér Jan Čaloun.

Kromě nezpochybnitelného hokejového talentu měl Trončinský také pověst bouřliváka, kterému se nevyhýbaly problémy s alkoholem a drogami. „Marek mi pomohl v těžké době v Pardubicích, kdy jsme se potáceli, a on přišel a zachránil nás. Je smutné, co se stalo, budu na něj vzpomínat jen v dobrém,“ sdělil sportovní ředitel HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický.

Svoji stopu zanechal zesnulý obránce také v českém národním týmu. Pro Markova velkého kamaráda a bývalého kapitána české hokejové reprezentace Radka Smoleňáka byla informace o jeho smrti velkou ranou. „S Markem jsme se znali skoro 20 let a byli jsme spolu i v Rusku. Byl to opravdu upřímný, férový kluk, který nám všem bude chybět. A nemluvím o hokeji,“ dodal Smoleňák.

Tagy: