Bolestné loučení s fotbalistou Lehnertem: Přišly stovky lidí, trenér poslal dojemný vzkaz

Kostel svatého Bartoloměje v Kravařích na Opavsku se v úterý oděl do smutečních barev fotbalových klubů z Ostravy a Hlučína. Proběhl v něm pohřeb fotbalisty Lukáše Lehnerta, jenž na konci února náhle zemřel na srdeční zástavu. Smutečního aktu se zúčastnila téměř tisícovka kondolujících.

„V úvodu před rakví pár chvil stála čestná ‚stráž‘ v dresech, se kterými byl mladý hráč spjat, tedy Hlučína a Baníku Ostrava. Barvy Baníku reprezentoval i velký prapor,“ informoval Blesk. Právě v populárním ostravském klubu hráč vyrůstal, v jeho akademii strávil před přestupem do Hlučína dlouhé roky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Amatéři ve velkém světě. Čeští baseballisté si jdou užívat vybojovaný sen: Je to džungle

Mši sloužil farář Jan Szkandera, který si pokládal stejně bolestné otázky jako smuteční hosté. „Smrt tak mladého člověka se jen těžce dá přijmout. Říkáme si, srdce se zastavilo. Ale proč? Jak? Na to jen Otec má odpověď,“ prohlásil farář.

Kromě nejbližší rodiny byli mezi smutečními hosty někdejší spoluhráči a trenéři Lenharta. „Byl to skvělý klučina, výborný fotbalista. Stále tomu nemůžu uvěřit. Fotbal jde teď stranou, myslíme na Lukášovu rodinu, na jeho nejbližší,“ poznamenal kouč Hlučína Filip Smékal.

Mladý fotbalista zemřel 27. února ve čtyřiadvaceti letech na srdeční zástavu. Pár dní před tragédií však ještě odehrál zápas v dresu Hlučína, se kterým mimo jiné v letošní sezoně senzačně vyřadil z domácího poháru Viktorii Plzeň.

Nejznámějším podobným případem ve vrcholovém fotbale z poslední doby je tragický kolaps Christiana Eriksena. Ten na předloňském mistrovství Evropy náhle zkolaboval ve skupinovém zápase s Finskem a několik dlouhých minut ho zdravotnici resuscitovali přímo na hrací ploše. Svůj boj pracovitý záložník vyhrál, momentálně je dokonce členem ideální základní sestavy slavného Manchesteru United.

Tagy: