Jedl červy a pil dešťovou vodu. Muž se ztratil uprostřed divoké džungle, přežil 31 dní

Pátrací tým v Bolívii nalezl 31 dní pohřešovaného Jhonattana Acostu, který se ztratil v amazonské džungli na severu země při lovu s přáteli. Acosta za měsíc v pralese zhubl 17 kilogramů, vykloubil si kotník a přežil díky tomu, že pil dešťovou vodu, kterou sbíral do bot, a jedl červy a další hmyz.

„Jedl jsem červy, jedl jsem hmyz, nevěřili byste, čím vším jsem si musel projít, abych takhle dlouho přežil,“ uvedl Acosta pro televizi Unitel TV. O případu informoval také web BBC. Po více než měsíci v džungli muž spatřil pátrací skupinu, kterou tvořili jeho přátelé a místní. Acosta se k nim dokulhal přes trnité keře a křičel, aby na sebe upozornil.

„Bratr nám řekl, že když si čtvrtý den vykloubil kotník, začal se bát o svůj život,“ sdělil Jhonattanův mladší bratr Horacio Acosta.

ČTĚTE TAKÉ: Obrovská tragédie: Při srážce vlaků v Řecku zahynulo přes 30 lidí, desítky jsou zraněny

Acosta za dobu strávenou v pralese narazil na několik divokých zvířat včetně jaguára. Neměl s sebou mačetu ani baterku a poslední náboj v brokovnici vystřelil, aby vyplašil stádo pekariovitých, prasatům podobných amazonských sudokopytníků.

Muž se po traumatické zkušenosti rozhodl zanechat lovu a věnovat se hudbě. „Bude hrát hudbu k oslavě boha, kterému to slíbil a myslím, že svůj slib dodrží,“ řekl Horacio Acosta.

Tagy:
džungle Bolívie Amazonský prales povrchová voda Horacio Acosta