Děsivý útok v pražském metru. Agresor pobodal muže, pak ho vyhodil ze soupravy

Kriminalisté pátrají po svědcích pokusu o vraždu. Odehrál se v soupravě metra na pražském Střížkově. Osmapadesátiletý agresor tam měl nožem zaútočit na muže téměř o dvacet let mladšího. Způsobil mu vážná zranění.

Dvojice mužů seděla 14. ledna v soupravě metra jedoucího z pražského Proseka na Střížkov. „V soupravě metra došlo k hádce dvou mužů, která vyústila posléze ve fyzické napadení nožem,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Celý incident vyvrcholil ve stanici metra linky C na Střížkově. Agresor právě v této stanici měl pobodaného muže vyhodit ze soupravy metra. Na záběrech z bezpečnostních kamer je vidět, jak nejdříve ze soupravy metra letí taška, pak z ní vychází muž. Na první pohled není zřejmé, že je v ohrožení života. Na těle má ale celou řadu bodných ran.

Zatímco ke zraněnému muži mířili záchranáři, útočník podle policie pokračoval metrem dál. „Muž utrpěl závažná bodná poranění hlavy, břicha a hrudníku. Záchranáři jej ošetřili a následně jej převezli na centrální příjem nemocnice na Bulovce,“ popsala mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Tam lékaři pobodaného muže operovali. Agresor, který mu měl zranění způsobit, skončil už za pár minut v rukou policistů. „Ve stanici Ládví byl ve stanici metra vykázán pracovníkem dopravního podniku. Ihned poté ho policisté zajistili a odvedli na služebnu k provedení dalších úkonů. Kriminalisté žádají svědky této události, aby se ohlásili na lince 158,“ uzavřel Hrdina.

Kriminalisté osmapadesátiletého muže obvinili z vraždy ve stadiu pokusu. Na soud teď čeká ve vazbě. Hrozí mu až osmnáctiletý trest vězení.

Tagy: