reklama

Policie zveřejnila nové záběry muže, který ve výtahu sexuálně obtěžoval školačku

Pražští kriminalisté stále pátrají po mladém muži, který v pražské Hostivaři v jednom z tamních domů sexuálně obtěžoval jedenáctiletou dívku. Vyšetřovatelům se podařilo sehnat nové záběry z kamer. Věří, že díky nim se jim ho podaří dopadnout.

reklama

Na záběrech z bezpečnostních kamer z panelového domu v pražské Hostivaři je vidět muž, který si maskuje tvář respirátorem a vchází do domu s jedenáctiletou dívkou, která ho pouští dovnitř. Pak spolu nastoupí do výtahu.

Muž měl potom dívku ve výtahu sexuálně obtěžovat. Podle informací policie ve výtahu mladík přistoupil k dívence a začal ji osahávat přes oblečení, sahal jí na stehna a také na genitálie. Společně nakonec vyjeli do patra, kde dívka bydlí. Muž s ní už podle policie nevystoupil a nechal jí odejít. Potom z domu odešel.

Vyhlídl si ji nejspíš v obchodním domě

Nové kamerové záznamy jsou z obchodního domu. Ten je jen pár metrů od místa, kde dívka bydlí. Právě tam si ji muž nejspíš vyhlédl. Na záběrech je patrné, že byl nervózní. Dlouho přešlapoval na místě a utíral si čelo. Pak dívku doslova pronásledoval až k jejímu domu. Když dívka otevřela dveře, neváhal a vešel s ní dovnitř.

Muž má štíhlou postavu, je vysoký asi 175 centimetrů a má delší hnědé vlasy. V době činu měl na sobě světlé modré džíny a zelenomodrou mikinu. Pokud ho poznáte nebo víte, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte neprodleně linku 158. Muži hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin pohlavní zneužívaní až osmiletý trest za mřížemi.

Tagy:

Hlavní zprávy

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci
Zahraničí

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci

Západ se stále více obává, že dojde k ruské invazi na Ukrajinu. Americká ambasáda v Kyjevě chce ze země dostat všechny postradatelné diplomatické pracovníky i s jejich rodinami. Španělsko už vyslalo své válečné lodě, které se mají připojit k loďstvu NATO ve Středozemním a Černém moři. Mnoho dalších evropských zemí se snaží na území Ukrajiny dostat vojenskou techniku. V tom jim ale často brání Německo, jehož přístup k Ukrajině by se dal považovat za velmi chladný.

Je načase zrušit opatření proti covidu. Následujme Británii, vyzývají někteří experti

Jen za pátek přibylo v Česku téměř 30 tisíc nakažených koronavirem. Počty hospitalizovaných ale zatím nijak zvlášť nerostou. Není pochyb, že tento trend způsobuje nová varianta omikron, která je sice mnohonásobně nakažlivější než předešlé mutace, ale také výrazně méně patogenní. Někteří odborníci dokonce vyzývají vládu, aby zrušila veškerá opatření, podobně jako to udělala Velká Británie.

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

Slovenský trenér Djokoviče: Bylo to obrovské utrpení, kauza ho poznamená

Málokdo zná Novaka Djokoviče tak jako jeho slovenský trenér Marián Vajda. Poprvé se tehdy mladičkého a talentovaného tenisty ujal v roce 2006 a právě on má velký podíl na tom, že Srb získal 20 grandslamových titulů. Číslo 21 měl přidal letos na Australian Open, ale jak téměř celý svět ví, nakonec nedostal možnost. „Muselo to být obrovské utrpení,“ popisuje ságu světové jedničky s neúspěšným koncem Vajda.

reklama

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Janeček si kandidaturou futruje ego. Kalousek se snaží dostat do Senátu

Mnozí adepti, kteří usilují o post prezidenta, nemají šanci, ale chtějí se zviditelnit. Na tom se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli komentátoři Petr Honzejk a Petr Kamberský. Miliardář Karel Janeček podle nich oznámil kandidaturu včas, avšak spíše než touha po triumfu je důvodem podle nich jen „futrování ega“. Možná kandidatura bývalého předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska je promyšlenější a má mu otevřít cestu do Senátu.

reklama