Policisté a hasiči kvůli vakcíně neskončí. Práci potřebují, má jasno imunolog Hořejší

Policisté, hasiči či zdravotníci, kteří kvůli svému odmítavému postoji k povinnému očkování vyhrožují odchodem, nakonec zůstanou. Práci totiž potřebují a jejich výhrůžky jsou tak plané. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl imunolog Václav Hořejší. S tím nesouhlasí signatář petice od Iniciativy 21 a právník Jindřich Rajchl (Trikolora).

„Nevěřím, že odejdou. Pokud lidé, kteří v těchto zaměstnáních mají dobré a placené místo, říkají, že odejdou a budou nezaměstnanými, tak tomu nevěřím,“ prohlásil na adresu signatářů petice proti povinnému očkování, kteří jsou členy IZS, Hořejší.

Ten dodal, že takový případ tu není poprvé. „Tyto výhrůžky byly i v jiných zemích, které povinné očkování zavedly. Případů, které se realizovaly, bylo málo,“ doplnil imunolog.

K samotné petici neočkovaných příslušníků IZS uvedl, že jejich počínání nechápe, protože už odmalička v sobě mají celou škálu různých vakcín. Ti z nich, kteří sloužili v zahraničí, se navíc museli dodatečně očkovat proti dalším cizokrajným nemocem. „Nechápu, proč se tito lidé bojí tohoto očkování, když tu máme povinné očkování kojenců proti devíti nemocem. Ty děti to zvládnou bez problémů a tito dospělí lidé se bojí jednoho píchnutí do ramene,“ zmínil Hořejší.

Petici proti očkování příslušníků IZS k úternímu večeru podepsalo přes deset tisíc lidí. Mezi tváře Iniciativy 21 patří také například epidemiolog Jiří Beran nebo imunoložka Zuzana Krátká. Na adresu Berana Hořejší v pořadu 360° uvedl, že „i vzdělaní lidé se mohou mýlit“. „Můžou být motivovaní zvláštními důvody, třeba se odlišit nebo se chtějí vymezit vůči některým kolegům. Disidenti tohoto typu se vyskytují,“ zmínil Hořejší.

Rajchl mluví o vakcinační propagandě

S jeho slovy nesouhlasí představitel Iniciativy 21, která onu petici proti povinnému očkování pro členy IZS uvedla, Jindřich Rajchl. „Mám denně desítky telefonátů a velká většina z nich skončí. Pan Švejdar (končící policejní prezident – pozn. red.) řekl, že 10 tisíc policistů není naočkováno,“ konstatoval Rajchl na CNN Prima NEWS.

Dodal, že příslušníci IZS, kam dále spadají i hasiči či zdravotníci, jsou už nyní k očkování nuceni. Zároveň vyzval ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), aby vyhlášku o povinném očkování zrušil. „Vyhláška musí být zrušena, jinak nám tu může zkolabovat IZS,“ pokračoval právník a člen hnutí Trikolora.

Sám říká, že není příznivcem očkování a už vůbec ne povinného. Podle něj je nesmysl očkovat proti koronaviru například hasiče v dobré kondici kolem třiceti let. „Je to vakcinační propaganda. Je to snaha do lidí nacpat vakcínu za každou cenu,“ dodal Rajchl.

Tagy: