Poprask v Bratislavě. Z prvního slovenského mrakodrapu stoupal dým, hasiči popsali příčinu

Obyvatelé Bratislavy zažili dramatické ráno. Podle slovenských webů hořelo v budově Eurovea Tower. Na střeše rozestavěného mrakodrapu vzplál kompresor. Hasiči později uvedli, že požár lokalizovali a nikdo nebyl zraněn.

V Bratislavě hořelo ve známé budově Eurovea Tower, informoval například web Aktuality.sk. Na videu televize JOJ, které má redakce CNN Prima NEWS k dispozici, je vidět, jak ze střechy stoupal hustý kouř. Informaci potvrdilo operační středisko hasičského a záchranného sboru.

Podle informací slovenské televize JOJ na střeše rozestavěného mrakodrapu hořel kompresor. Nedostavěný mrakodrap má být nejvyšší budovou na Slovensku.

„Krátce před půl osmou byl nahlášen požár střechy rozestavěné výškové budovy v Landererově ulici v Bratislavě. Po příjezdu hasičů bylo průzkumem zjištěno, že jde o požár kompresoru a stavebního materiálu na 38. poschodí,“ potvrdilo operační středisko Krajského ředitelství Hasičského a záchranného sboru v Bratislavě.

Hasičům se podařilo šíření požáru zabránit. „Z místa zásahu nejsou v současnosti hlášeny žádné zraněné ani usmrcené osoby. Zásah byl ztížen špatným přístupem k požáru,“ dodali hasiči pro web Noviny.sk.

„Ranní požár na Eurovea Tower se netýkal konstrukce stavby, ale šlo o požár technického zařízení – kompresoru, který nezvládl provozní tlak,“ doplnil pro televizi JOJ Daniel Suchý, mluvčí developerské společnosti JTRE.

Tagy: