Porazíte Juventus, dám vám autobus prostitutek, slíbil Berlusconi. Hráči teď chtějí odměnu

Byla to motivace, ke které pomalu nebylo nutné dodávat jméno muže, jenž ji vymyslel. Fotbalistům Monzy byl před Vánoci přislíbený autobus plný prositutek, pokud se jim bude dařit proti silným soupeřům. Když teď klub z Lombardie porazil v Serii A slavný Juventus, žertuje bývalý italský premiér a majitel i prezident týmu Silvio Berlusconi, jak ho hráči bombardují a ptají se: „Kde je naše odměna?“

Během svého premiérování čelil problémům kvůli pořádání neřestných večírků. Skandály k politické kariéře Silvia Berlusconiho patří a nálepky kontroverzní persony se evidentně stále nechce zbavit.

Když před Vánoci všechny nejlepší soutěže kvůli mistrovství světa v Kataru pauzírovaly, dostal se někdejší předseda italské vlády zase jednou do titulků médií po celém světě. „Řekl jsem klukům: ‚Teď hrajete proti Milánu, proti Juventusu a tak dále. Když dokážete jeden z těch velkých týmů porazit, přivezu vám do kabiny autobus plný prostitutek,‘“ vyprávěl na setkání s hráči, manažery i sponzory.

Netradiční motivace zřejmě zafungovala. Od začátku nového roku Monza – nováček Serie A – v lize neprohrála, ačkoliv čelila i milánskému Interu a naposledy Juventusu Turín. Ten se sice pohybuje až ve středních vodách tabulky, ale může za to nedávný odečet 15 bodů kvůli finančním podvodům při přestupech.

Víkendový triumf nad Juventusem byl tedy velmi cenným výsledkem. A leckoho hned napadlo: Dočkají se hráči toho, co jim bylo slíbeno? „Už jsem měl asi sto telefonátů,“ odpověděl žertovně 86letý Berlusconi pro web La Repubblica, že poptávka po naplnění dohody je velká.

I oficiální účet Monzy na Twitteru nenápadně ve vtipu naznačil, co bude důsledkem vítězství nad gigantem. Po konci zápasu publikoval fotografii autobusu.

Zda po splnění úkolu skutečně dojde na Berlusconiho slova, lze nyní jen těžko soudit.

Italský mediální magnát mezi lety 1986 až 2017 vlastnil i slavnější klub na Apeninském poloostrově – AC Milán. Prodal ho v přepočtu za 20 miliard korun čínské investiční skupině, ale mimo fotbal nezůstal dlouho. Už v září 2018 koupil Monzu, která se tou dobou nacházela až ve třetí lize. A za Berlusconiho podpory se klub dokázal vydrápat na nejvyšší level, kde si nyní počíná více než se ctí a okupuje 11. místo.

Tagy: