Požár obchodního centra v Mariánských Lázních: Policie hledá žháře, oheň přeskočil z popelnic

Prosincový požár obchodního centra v Mariánských Lázních někdo založil. Zjistili to západočeští policisté, kteří zároveň prosí o pomoc při pátrání. Plameny se zřejmě rozšířily z popelnic, musel je někdo podpálit.

U požáru skladů a části budovy nákupního centra zasahovalo devět hasičských jednotek. Plameny nahlásili svědci krátce po třetí hodině ráno 26. prosince. Škoda se vyšplhala na dvacet milionů korun, ohořelé oblečení a další zboží hasiči ze zničeného skladu vyváželi celé dopoledne.

V prvních chvílích přitom nebylo jasné, co mohlo požár způsobit. Nejčastěji se skloňovala technická závada. Policisté ale během vyšetřování zjistili, že oheň někdo založil. „Kriminalisté v současné době pátrají po totožnosti osoby nebo osob, které měly v pondělí 26. prosince, konkrétně mezi druhou a třetí hodinou ranní, iniciovat požár v plastovém kontejneru na papírový odpad,“ uvedl pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Mám z toho obrovské trauma. Svědkyně popsala požár, při kterém uhynulo 150 krav

Kontejner stál u dveří do skladu, a právě z něj měly plameny přeskočit na obchodní centrum a následně do prostor skladu. Vzhledem k tomu, že byl plný papíru, plameny se šířily velmi rychle. „V souvislosti s tímto případem se obracíme na širokou veřejnost, zda si někdo v inkriminovanou dobu poblíž obchodního komplexu nevšiml či nezpozoroval osobu, nebo osoby, které se zde pohybovaly,“ doplnil Kopřiva.

Policisté budou vděční za jakoukoli informaci. Čekají na ni i na policejní lince 158. Požár vyšetřují jako obecné ohrožení.

Tagy: