Pravé jaro stále v nedohledu. Teploty naopak klesnou, vrátí se častý déšť i noční mrazy

Na opravdové jaro si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. V následujících dnech budou četné přeháňky poměrně běžnými jevy. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Během víkendu by se mělo začít postupně ochlazovat. Začátkem příštího týdne se zřejmě vrátí noční mrazy.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno. Místy – postupně pak na většině území – nastane občasný déšť nebo přeháňky (na západě ojediněle i bouřky). Večer budou srážky ubývat. Nejvyšší teploty se budou podle meteorologů z ČHMÚ pohybovat mezi 10 až 14 °C, v Čechách dosáhnou i 16 °C, naopak na horách by neměly přesáhnout 5 °C.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Předpověď na jaro: Evropu čekají bouřky, povodně i ničivé větry. Jak bude v Česku?

Večer se bude vítr v Čechách měnit na západní. V západním proudění bude přes střední Evropu přecházet další frontální systém. V noci by mělo být oblačno až polojasno, jen místy až zataženo. Zpočátku se místy objeví přeháňky nebo déšť. Nejnižší teploty dosáhnou 4 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr bude místy slábnout.

V pátek bude oblačno až zataženo, ráno a znovu večer pak místy polojasno. Postupně se od západu na celém území vyskytnou přeháňky či občasný déšť. Večer budou srážky ubývat. Nejvyšší teploty by se měly držet v rozmezí 10 až 14 °C, na jihu a východě dosáhnou až 16 °C.

Z týdenní předpovědi ČHMÚ vyplývá, že zatažené až oblačné počasí s občasným deštěm či přeháňkami bude v Česku panovat i během víkendu. Rovněž by se mělo mírně ochladit. V sobotu by se nejvyšší denní teploty měly pohybovat kolem 8 až 12 °C, v neděli mezi 5 až 9 °C. A v pondělí se zřejmě vrátí noční mrazy, jelikož by teploty v noci mohly dosáhnout až −4 °C.

Tagy: