reklama
CNN Prima News princ Charles

princ Charles

Výpis příspěvků ke štítku „princ Charles“

Alžběta se zbraní a rozmazlený Harry. Seriál o královské rodině nešetří břitkým humorem

Netrpělivě očekávaný seriál z pera Garyho Janettiho hlásí příchod. Od 29. července se svět kinematografie rozrostl o satirický animovaný seriál The Prince, který si bere na paškál celou královskou rodinu. Dvanáctidílným výtvorem provází nejmladší následovník britského trůnu, princ George. Hlas mu propůjčil sám tvůrce seriálu Janetti. Prince Harryho pak dabuje hvězda série Piráti z Karibiku Orlando Bloom.

Camilla na obřadu a šokující porušení tradice. Co jste nevěděli o svatbě Charlese a Diany?

Královské svatby jsou vždy sledovanou událostí, nicméně obřad prince Charlese s Dianou Spencerovou 29. července 1981 je i po čtyřiceti letech stále tématem diskuzí. Jako u každé svatby nešlo vše podle představ. Atmosféru také narušovala přítomnost dlouholeté milenky. Jak se s Charles s Dianou poznali? A co všechno se během obřadu stalo? Na tyto a další otázky CNN Prima NEWS odpovídali odborníci napříč spektrem.

Poslední hřebíček do rakve: Harry knihou pohřbí vztahy s rodinou. Koho zklamal nejvíc?

Avizovaná kniha prince Harryho o jeho životě v britské královské rodině nejspíš jen nenávratně prohloubí příkopy, které mezi ním a jeho příbuznými již jsou. Příslušníci královské rodiny jsou podle všeho doslova v šoku a mají na Harryho kvůli chystané autobiografii vztek. Zdá se, že naděje na usmíření mezi ním a jeho starším bratrem, princem Williamem, stále klesá, informuje deník Daily Mail.

Prokletí v královské rodině. Postihne Harryho stejný osud jako jeho staršího bratra?

V britské královské rodině není padání vlasů ojedinělou záležitostí. V devětatřiceti letech je téměř bez vlasů například princ William. Mnohé fanoušky však před pár dny překvapila fotografie o tři roky mladšího prince Harryho, na níž je vidět jeho začínající pleš. „Do 50 bude prakticky holohlavý,“ řekl webu Daily Mail přední kosmetický chirurg Asim Shahmalak. U Harryho se navíc podle lékaře padání vlasů výrazně zrychlilo v posledním roce.

Diana o sobě říkala, že je hloupá jako necky. Meghan si to zkazila pitomostí, míní expert

Princezna Diana o sobě prohlásila, že je hloupá jako necky. Byla ale srdečná a přátelská. Meghan Markleová na rozdíl od ní ale byla populární jen krátce. „Zkazila to s pitomým americkým antirasismem,“ řekl ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS politolog Alexandr Tomský. Podle novináře Martina Hampejse se nicméně Meghan snažila své zesnulé tchyni velmi podobat.

Diana dokázala využívat bulvár, aby naštvala Charlese a Camillu, tvrdí historik

Princezna Diana byla častým objektem zájmu pro paparazzi. Bulvární fotografové měli svůj díl viny i na autonehodě v Paříži, při níž Lady Di zemřela. Princezna je ale na druhou stranu také uměla obratně využívat ve svůj prospěch. Například, když chtěla naštvat svého tehdejšího manžela, prince Charlese, a jeho budoucí manželku Camillu. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to uvedl historik a spisovatel Kamil Rodan.

Královna Alžběta hledala možnosti, jak utlumit fenomén Diana, uvedl expert

Tragická smrt princezny Diany v srpnu 1997 byla obrovský šok, který bych přirovnal asi k pádu dvojčat, uvedl pro CNN Prima NEWS expert na britskou královskou rodinu Kamil Rodan. Diana byla podle něj při vstupu do královské rodiny ustrašená a uzavřená. Jakmile našla sebevědomí, stala se jedním z nejpopulárnějších členů rodiny a zastiňovala ostatní. Proč se vztah Diany s královnou pohyboval v sinusoidách a co Alžbětě II. nejvíce vadilo?

Před 60 lety se narodila Diana. Jak by reagovala na skandál svého milovaného syna?

Princezna z Walesu a princezna lidských srdcí. Ač se to zdá neuvěřitelné, lady Diana by ve čtvrtek oslavila šedesáté narozeniny. Jak by maminka budoucího krále den svých narozenin strávila? A jak by se postavila k rozhodnutí svého syna, prince Harryho, který se od královské rodiny distancoval? Na tyto a další otázky o princeznině životě odpovídal historik Kamil Rodan.

reklama