reklama
CNN Prima News princ Charles

princ Charles

Výpis příspěvků ke štítku „princ Charles“

Je to absurdní, Charles není rasista. Popřel by tím 70 let svého života, říká historik

1. prosince 2021 18:35

Královskou rodinou opět zmítají spory. Princ Charles čelí nařčení, že je rasista. Vyplývá to z nové knihy Christophera Andersena. Odborník na Velkou Británii Martin Kovář ale těmto obviněním příliš nevěří. „Jestli se někdo z královské rodiny projevoval proti rasismu, tak to byl právě Charles. Byl první z nejbližších členů rodiny, kdo měl osobní stráž, která nebyla bílé barvy pleti,“ uvedl historik v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Diana podváděla Charlese jako první. Bývalý princeznin bodyguard popsal, čeho byl svědkem

29. listopadu 2021 13:53

Za rozpadem manželství Diany a Charlese, které na začátku devadesátých let šokovalo celý svět, stála údajně princezna. Televizi CNN to v neděli řekl její bývalý bodyguard Allan Peters. V interview tvrdil, že to nebyl Charles, kdo jako první porušil manželský svazek, ale právě Diana, která navázala vztah s jiným tělesným strážcem.

Královská rodina hrozí BBC koncem spolupráce. Chce předem vidět zbytek dokumentu o princích

23. listopadu 2021 17:49

Britská královská rodina zuří. Veřejnoprávní televize BBC jim totiž po opakované žádosti odmítla ukázat nový dokument Princové a média (The Princes and the Press) ještě před jeho uveřejněním. Po odvysílání premiérového dílu pak vládnoucí rodina požaduje možnost předem reagovat na další zveřejněná tvrzení. Jinak hrozí, že přestane s BBC spolupracovat.

Alžběta II. sepsula světové lídry kvůli klimatu. Dráždí mě, když jen mluví a nic nedělají

15. října 2021 19:45

Velká Británie bude koncem října hostit klimatický summit OSN COP 26, kde světoví lídři každoročně hledají řešení, jak se vypořádat s globálním oteplováním. Jenže královna Alžběta II. se obává, že politici, jejichž země patří mezi největší znečišťovatele, na summit vůbec nepřijedou. Královna proto lídry sepsula při návštěvě parlamentu ve Walesu.

Vznikl unikátní dokument o princi Philipovi. Proč se v něm neobjevila královna?

7. října 2021 21:49

Na památku vévody z Edinburghu, který zemřel letos v dubnu ve věku 99 let, natočila televize BBC dokument nazvaný „Prince Philip: The Royal Family Remembers“. Na rozdíl od desítek předešlých dokumentárních filmů, v němž život královské rodiny komentují experti či novináři, v novém snímku na něj vzpomínají ti nejpovolanější, tedy samotná vévodova rodina.

Kdo se ptal na Archieho barvu pleti? Harry prý odhalí „rasistu“ v královské rodině

3. října 2021 06:28

Princ Harry připravuje knihu o životě princezny Diany. Od vydavatelů za ni dostal obrovskou zálohu 15 milionů liber (přibližně 444 milionů korun). Podle expertů jej tato částka může motivovat k tomu, aby odhalil některá tajemství královské rodiny. Mohl by například jmenovat rasistu, který se měl ptát na barvu pleti jeho syna Archieho. Pár to prohlásil v kontroverzním rozhovoru s Oprah Winfreyovou.

Vnuk Alfonse Muchy: Dnešní Británie mi něčím přijde jak Československo za komunistů

2. října 2021 11:23

Vleklý spor o Slovanskou epopej se zřejmě blíží ke zdárné pointě – za pět let by snad měla najít důstojný domov v Praze, jak si to kdysi přál její tvůrce Alfons Mucha. Zasloužil se o to i vnuk legendárního malíře John Mucha, který v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví příběh, do něhož patří jak dědečkovo monumentální dílo, tak Gauguin bez kalhot, válečné hrdinství otce Jiřího, princ Charles, Jimi Hendrix, komunistické lágry, StB. Ale i Británie, která se podle Muchových slov mění v zemi podobnou totalitnímu Československu.

reklama