reklama

Prince Andrewa nezavřou. Mimosoudní vyrovnání by ale bylo přiznáním viny, míní publicista

Princ Andrew za mřížemi neskončí. Případné mimosoudní vyrovnání v kauze sexuálního zneužívání by ale bylo do jisté míry přiznáním viny, míní komentátor a publicista Alexandr Tomský. Na popularitě to královské rodině ale podle jeho názoru neubere.

reklama

„Jestli se proti němu veřejnost obrátí, tak je pasé a končí. Je závislý na pohledu veřejnosti. Existují spekulace, že by mělo dojít k mimosoudnímu vyrovnání, to by ale taky neměli dělat, protože je to do jisté míry přiznání. Ale ne, nezavřou Andrewa,“ odhaduje Tomský, který byl hostem pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Uznal ale, že blízký kontakt s rodinou Maxwellových je přinejmenším podivný. Otce odsouzené Ghislaine označil podle svých osobních zkušeností za gaunera. „Špička společnosti se s multimilionáři stýká, proto se Andrew nějakým způsobem nejspíše dostal do styku i s Robertem Maxwellem,“ řekl na konto zbohatlíka s československými kořeny.

Jedenašedesátiletý Andrew, královnin druhorozený syn, se zapletl do kauzy amerického finančníka Jeffreyho Epsteina, s nímž se přátelil. Epstein byl v roce 2019 nalezen mrtvý v newyorském vězení, kde čekal na soudní proces v případu sexuálního vykořisťování desítek mladých dívek. Po jeho smrti se pozornost amerických úřadů obrátila k jeho dlouholeté britské spolupracovnici Ghislaine Maxwellové, která byla v prosinci uznána vinnou ze sexuálních zločinů.

Virginie Giuffreová, jedna z tehdejších obětí, nyní viní vévodu z Yorku ze sexuálního napadení, když byla ještě nezletilá. U soudu se bude Andrew bránit jako civilní osoba.

Jako určitou přítěž pro Andrewa vnímá Tomský současnou rozpolcenost ve společnosti a progresivistická hnutí. V tomto světle by se titulů zbavený aristokrat mohl dočkal i neférového jednání. Se ztrátou čestných hodností předpokládá, že Andrew už královskou rodinu nemusí již nikdy zastupovat.

Královna je stále populární, stejně jako William a Kate

Třebaže mnozí lidé kritizovali prince za arogantní vystupování v nedávném rozhovoru, podle Tomského se podobný postoj dá od monarchy očekávat. „To má královská rodina jaksi v popisu práce. Možná ne aroganci, ale královská rodina je socha – nemá se k ničemu vyjadřovat, nemá dávat najevo emoce nebo názory. Ostatní se chovají aristokraticky, vyrostli v tom,“ vysvětlil ve vysílání.

I přes závažný skandál si publicista a komentátor Tomský myslí, že se britská královská rodina těší velké podpoře veřejnosti. „Nikdy nebyla královna tak oslavovaná a populární jako v posledních dvaceti nebo třiceti letech. Totéž platí i o jejím nástupci princi Williamovi a jeho manželce Kate,“ konstatoval.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama