Puskarčíková se v slzách loučí s biatlonem. Je čas na jiné věci, komentuje konec kariéry

Biatlonový víkend nabitý emocemi a velkým loučením. Takový je poslední díl světového poháru v Norsku. Česká reprezentantka Eva Puskarčíková se rozhodla dát biatlonu sbohem a ve 31 letech ukončí profesionální kariéru.

Evik nebo Sluníčko. Puskarčíková vždy v reprezentaci platila za skvělou parťačku, která svým úsměvem dokázala zahánět chmury. Teď ale sportovkyně potřebuje spíše kapesník na osušování slz. Dospěla ke konci profesionální kariéry.

„Tento víkend je můj poslední nejen v této sezoně, ale i v těch dalších. Toto rozhodnutí ve mně bobtná již delší dobu a cítím, že mé sportovní výkony mě již vnitřně nenaplňují a už není v mých silách týmu pomoci tak, jak bych si přála. Tímto bych se s vámi chtěla rozloučit. Ne teda navždy, doufám, ale po profesionální sportovní stránce ano,“ napsala Puskarčíková.

„Nastala doba, kdy jdu s kůží na trh a veřejně, se slzami, které mi jsou v posledním týdnu nejlepším kámošem,“ uvedla rodačka z Harrachova a omlouvala se reprezentačním kolegyním. „Pač jsem si vědoma, že mít vedle sebe takovouhle plačku, není jednoduché.“

Součást neopakovatelné éry

Ve Světovém poháru skončila individuálně dvakrát třetí – v prosinci 2016 ve stíhacím závodu v Pokljuce a o necelý měsíc později v závodu s hromadným startem v Oberhofu. Na mistrovství světa byla nejlépe desátá ve vytrvalostním závodu předloni v Anterselvě.

Cenné kovy sbírala s týmy. Dodatečně je po diskvalifikaci Rusek bronzovou olympijskou medailistkou z ženské štafety z her v Soči 2014, ale tento cenný kov doma ještě nemá. Bronz však už vlastní ze smíšené štafety z MS v Anterselvě 2020 a ze štafety žen na mistrovství Evropy má stříbro. S kvartetem kolegyň zvítězila ve Světovém poháru ve štafetě čtyřikrát.

„Evička byla součástí naší neopakovatelné éry. Věřím, že se brzy dočká olympijské medaile ze Soči a bude odcházet jako medailistka z olympijských her i mistrovství světa. Pokud by chtěla zůstat u biatlonu, budeme moc rádi,“ řekl šéf biatlonového svazu Jiří Hamza.

Puskarčíková poděkovala za podporu fanouškům, své rodině, přátelům a celému týmu. „Užili jsme si spousty srandy, slz, bolesti i radosti. Myslím, že to stálo za to!“ konstatovala a dodala: „Cítím, že je čas zase na nové věci. Sice se toho na jednu stranu po patnácti letech ve sportovní bublině strašně děsím, ale což, nějak bylo, nějak bude a buďme rádi, že jsme zdraví!“

Tagy: