reklama

Rande naslepo se protáhlo na několik dní. Ženu uvěznila v domě nápadníka covidová opatření

Třicetiletá Číňanka, která se začátkem ledna vydala na krátkou schůzku naslepo, musela v domě svého potenciálního partnera nakonec zůstat řadu dní. Uvedl to zpravodajský server CNN.

reklama

Úřady nečekaně celou čtvrť ve městě Čeng-čou ve střední Číně kvůli obavám z šíření koronaviru uzavřely. „Protože stárnu, moje rodina chtěla, abych se setkala s deseti muži, kteří by se ke mně mohli hodit,“ uvedla Číňanka s příjmením Wang. „Pátý nápadník si přál předvést mi své kuchařské umění a pozval mě k sobě domů na večeři,“ dodala ve videu zveřejněném na sociálních sítích.

Když se ale Wang chystala po jídle dům opustit, zjistila, že v celé čtvrti byl mezitím vyhlášen lockdown. Čína takto pravidelně uzavírá rozsáhlé oblasti do karantény, pokud se mezi obyvateli objeví nákaza koronavirem. Opatření je součástí čínské politiky „nulové tolerance“, jejímž cílem je zabránit místnímu šíření viru hned v zárodku, byť za pomoci drastických opatření.

Čínským médiím Wang řekla, že do svého domovského města Čeng-čou přijela nedávno z jihočínského Kantonu, aby zde oslavila čínský Nový rok. Po příjezdu strávila týden setkáními s potenciálními nápadníky, které pro ni rodina vybrala. Do domu pátého z nich přišla 6. ledna, zůstala v něm ale podstatně déle, než plánovala.

Město Čeng-čou je v izolaci kvůli stovce případů

Zkušenosti ze společného soužití s cizím mužem publikovala na internetu. Její videonahrávky se brzy staly hitem na populární sociální síti Weibo, která je čínskou obdobou Twitteru. Na videích bylo například vidět, jak jí hostitel servíruje různá smažená jídla jako v Číně oblíbená rajčata s vejci.

„Je mlčenlivý jako dřevěná figurína, všechno ostatní je ale celkem v pořádku. Vaří, uklízí a pracuje. Nevaří sice moc dobře, ale je ochoten trávit v kuchyni dost času, což je skvělé,“ uvedla žena.

V pondělí Wang oznámila, že se rozhodla své původní video skrýt kvůli přílišné popularitě. „Zatím jsem pořád v domě tohoto muže. Je to čestný člověk, není moc výřečný. Když se začalo moje video šířit (na sociální síti Weibo), volali mu jeho přátelé –⁠ myslím si, že to zasáhlo do jeho života. Proto jsem tu nahrávku odstranila, uvedla. „Děkuji vám všem za pozornost... Doufám, že pandemie brzy skončí a že si svobodné dívky brzy někoho najdou,“ dodala.

Město Čeng-čou, které je metropolí provincie Che-nan, odhalilo v současné vlně epidemie přes 100 nákaz. Úřady uzavřely restaurace, salony krásy a další podniky, které nejsou pro chod života nezbytně nutné. V rizikových oblastech nejezdí autobusy ani taxíky, napsal server CNN.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama