Revoluce v léčbě covidu? Máme lék, který je 100% účinný proti všem variantám, hlásí Izrael

Z Izraele přišla nadějná zpráva ohledně léčby covidu. První studie nového léku na menším vzorku lidí ukázala, že je 100% účinný. Všichni nakažení, kterým byl podán, se během několika dnů zcela vyléčili. Naopak část pacientů s podobnými příznaky, kteří dostali placebo, skončila na JIP, a někteří dokonce zemřeli, informuje web Jerusalem Post.

Nový lék Amor-18 dostalo během testovací fáze 18 pacientů s mírným i těžkým průběhem covidu. Podle společnosti Amorphical, která medikament vyrábí, se všichni během několika dnů zcela zotavili. Že se nejedná o náhodu, má dokládat i to, že jiným 19 pacientům v nemocnici bylo podáno placebo. Šest z nich později skončilo na jednotce intenzivní péče a dva zemřeli.

Výzkum vedli doktoři Kamal Abu Jabal a Nashat Abu Saleh z nemocnice v izraelském městě Safed. Mimo oficiální testy pak lék vyzkoušeli ještě u dvou pacientů na JIP, kteří byli ve velmi vážném stavu. Oba se uzdravili. „Od chvíle, kdy pacienti dostali ten lék, zotavili se během několika dnů a byli propuštěni domů. Mělo to 100% účinnost,“ pochvaluje si Abu Saleh.

Amor-18, jehož hlavní složku tvoří amorfní uhličitan vápenatý (ACC), se podává ve formě tablety nebo se může inhalovat. Podle výrobce má ACC schopnost modulovat kyselost ph okolo každé buňky. Tyto změny pak ovlivňují schopnost koronaviru pronikat do buněk a dál se množit. Zabránění šíření viru tak pacienta chrání před zhoršením zdravotního stavu.

„Z těch výsledků klinických testů jsme nadšeni. Přinesly reálnou naději nejen pro pacienty v Izraeli, ale i na celém světě. Je to zvláště povzbudivé v době, kdy začíná pátá vlna a nastupuje varianta omikron,“ uvedl generální ředitel společnosti Amorphical Yossi Ben. „Lék, který jsme vyvinuli, je protizánětlivý, bezpečný, účinný a snadno se podává,“ dodal s tím, že Amor-18 funguje proti všem SARS virům včetně všech variant covidu.

Další, tentokrát daleko obsáhlejší testování aktuálně probíhá hned v několika izraelských nemocnicích. Brzy poté by měly lék vyzkoušet i jiné země. Zájem o něj už mají nemocnice z Brazílie, USA i některých evropských států.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi by dovolenou měli strávit doma, radí ekonom. Na podzim očekává dramatické zdražení
Cestování

Češi by dovolenou měli strávit doma, radí ekonom. Na podzim očekává dramatické zdražení

Češi jsou sice po dvou letech pandemie koronaviru natěšení na dovolenou v zahraničí, ale ideálně by ji měli strávit doma. Ve vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS to řekl ekonom Lukáš Kovanda. Zdůvodňuje to dlouhodobým růstem cen a varováním, že na podzim bude ještě výraznější. Podle něj by tak někteří Češi udělali nejlépe, kdyby letní dovolenou strávili v tuzemsku, a ušetřili tak peníze.

Mrtví v Itálii a Egyptě? Takové události lidé neovlivní, budou cestovat dál, míní Papež
360°

Mrtví v Itálii a Egyptě? Takové události lidé neovlivní, budou cestovat dál, míní Papež

Letní lavina v italských Dolomitech a útoky žraloka v Egyptě. Jen co se naplno rozběhla hlavní sezona letních dovolených, přicházejí ze zahraničí tragické zprávy. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže ale nemají tyto události na zájem Čechů cestovat žádný vliv. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS poznamenal, že počet mrtvých lidí v horách se v posledních letech zvyšuje.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:25

Více než 70 procent Rusů podporuje aktivity ruské armády na Ukrajině

23:32

Ukrajinci na východě země zabavili ruský obrněnec

22:54

Další ukrajinský útok na ruské obrněnce v Charkovské oblasti

22:27

Takhle se na Ukrajině kradou Rusákům tanky, chlubí se čeští dobrovolníci na videu

V moři jsou žraloci, varovali turisté. Plavčíci se jim měli vysmát, pak přišel horor

Hosté v egyptské dovolenkové destinaci upozornili plavčíky, že jsou v moři žraloci, a to jen pár minut před smrtelným útokem predátora. S tímto tvrzením přišli ruští turisté, kteří byli svědky komunikace dalších hostů s místními strážci pláží. Ti se jim prý ale vysmáli s tím, že zde žádní žraloci nejsou a nikdy nebyli, píše britský web Daily Mail.

Nahlédněte do zákulisí toho, jak se vyvíjejí nejmodernější kartáčky

Zatímco sonická technologie spatřila světlo světa už v roce 1963, nejmodernější magnetická iO technologie byla do rukou uživatelů doslova předána v roce 2020. Že jsou jí teprve dva roky ale neznamená, že je to nějaká „rychlokvaška“ – experti na ústní zdraví ji vyvíjeli celkem 6 let a testovalo ji více než 1800 lidí. Vydejte se s námi do světa elektrických zubních kartáčků Oral-B iO do výzkumného a vývojového centra v německém Kronbergu.

Živě
ON-LINE: Putin vyhlásil vítězství v Luhanské oblasti. Vojáci si teď musí odpočinout, dodal

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přiznal, že ukrajinské síly se stáhly z Lysyčansku. Zavázal se však město dobýt zpět. Na jihu země Ukrajinci zneškodnili 47 ruských vojáků a zničili vojenskou techniku včetně děl, houfnic nebo dronu. Ruský prezident Vladimir Putin pak oficiálně vyhlásil vítězství ruských sil ve východoukrajinské Luhanské oblasti.

Z Terezy H. je hvězda Instagramu. Jak si krátila čas ve vězení a co vzkazuje rýpalům?

V pákistánském vězení strávila Tereza H. necelé čtyři roky. Letos na jaře se však mohla 26letá dívka vrátit zpět do Česka. Nějaký čas o sobě nedávala vědět, před pár dny se to ale definitivně změnilo. Tereza si založila účet na Instagramu, kam přidává jeden příspěvek za druhým. A zatímco před pár dny měla stovky sledujících, dnes už se jejich číslo vyšplhalo téměř ke 20 tisícům. Fanouškům na sociální síti mimo jiné prozradila také to, že už si našla práci.

Domácí zpravodajství

Fiala: S opravou některých měst můžeme začít už teď, aby se Ukrajinci mohli vrátit domů

Kdy bude moci poválečná obnova Ukrajiny začít naplno, není jasné, ale mezinárodní společenství musí být připravené. Začít s rekonstrukcí poničených měst může už nyní, řekl premiér Petr Fiala (ODS) na úvod mezinárodní konference, jejímž cílem je připravit obrysy složitého a nákladného procesu. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová navrhuje platformu pro zprostředkování financí od různých zemí a mezinárodních institucí.