reklama

Ringo Čech: Ať si vítači berou migranty domů. Třetí svět je fronta na chleba, jen souloží

Příznivci migrantů by měli brát uprchlíky domů, pak by se teprve ukázalo, jak vážně to myslí. V pořadu Co Čech, to politik! to řekl umělec František Ringo Čech, který diskutoval o letošních sněmovních volbách s bývalým předsedou vojenského výboru NATO Petrem Pavlem.

reklama

Velkým tématem letošních voleb je migrace, před kterou varuje hlavně SPD, ale i vládní ANO. S názory těchto stran souhlasí i umělec a politický glosátor František Ringo Čech, podle kterého jsou postoje takzvaných „vítačů“ jen povrchní. „Jsi vítač? Tak tady podepiš, že do svého bytu rád vezmeš Syřana nebo Afghánce. Pak uvidíme, kolik jich zbyde,“ prohlásil pro CNN Prima NEWS.

Podle něj jsou chudoba a další problémy v Africe a na Blízkém východě prakticky neřešitelné a příliv peněz z Evropy tamním lidem nijak nepomůže. Po cestě se podle Ringo Čecha vždy poztrácí. „Třetí svět je fronta na chleba, kde se neustále souloží,“ shrnul.

Není proč voliče strašit, míní Pavel

To armádní generál Petr Pavel naopak odsuzuje, že si politické strany dělají z migrantů rukojmí svého volebního tažení. „Jedním z velkých zklamání kampaně je budování strašáků, dělání strašáků z opozice, vlády i migrace. Migrace je problém, hlavně ta ilegální, ale že bychom se měli všichni děsit, že přijdou miliony lidí z Afghánistánu, to ne. Není fér voliče strašit,“ prohlásil Pavel.

Humanitární pomoc je podle něj cesta, jak utrpení lidí v Africe a na Blízkém východě tlumit. „V celosvětovém měřítku jsme bohatí, měli bychom pomáhat,“ myslí si.

Pavel tak v pořadu Co Čech, to politik! kritizoval celkovou politickou kulturu v Česku. „Když kampaň bude pokračovat stylem jako dosud, tak nám zůstane rozdělená společnost jako v USA, budeme se na sebe koukat s nevraživostí,“ uzavřel.

Tagy:
politika pořady CNN Prima NEWS Petr Pavel volby 2021 František Ringo Čech Co Čech, to politik!

Hlavní zprávy

V Rusku se alkoholem otrávilo 18 lidí. Pili levné náhražky stáčené na trhu, tvrdí média
Rusko

V Rusku se alkoholem otrávilo 18 lidí. Pili levné náhražky stáčené na trhu, tvrdí média

V ruském Jekatěrinburgu zemřelo v posledních několika dnech 18 lidí v důsledku otravy alkoholem, který obsahoval metanol. S odvoláním na vyšetřovací výbor o tom v sobotu informovala agentura TASS. Ta původně informovala s odkazem na jiný zdroj o 16 mrtvých. Podle něj se lidé otrávili nelegálně stáčeným alkoholem na místním trhu. Policie případ vyšetřuje a zadržela dva podezřelé, uvedl vyšetřovací výbor.

Zemanovi jsem roky koukal pod ruce. Není to jeho podpis, má jasno bývalý spolupracovník
Miloš Zeman

Zemanovi jsem roky koukal pod ruce. Není to jeho podpis, má jasno bývalý spolupracovník

Návštěva předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka u prezidenta Miloše Zemana dala za vznik řadě spekulací. Ta nejprobíranější se týká podpisu hlavy státu na dokumentu, který svolává novou Sněmovnu. Veřejnost míní, že podpis nepatří Zemanovi. Tuto domněnku podporuje i prezidentův bývalý spolupracovník Wiliam Pešek. Webu Seznam Zprávy sdělil, že si je jistý, že se nejedná o jeho podpis.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Babiš vysvětlil své záhadné chování v ÚVN: Sledovala mě CNN, tak jsem si dal dort

Sledovala mě americká televize CNN, tak jsem si dal kafe a dort s ochrankou, měl jsem čas, vysvětlil v pátek večer premiér Andrej Babiš (ANO) na Frekvenci 1 své neobvyklé chování v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), kde ve čtvrtek dostal třetí dávku vakcíny proti koronaviru. Místo toho, aby po tiskové konferenci odjel, tam ale zůstal a popíjel kávu. Spekulovalo se, že chtěl navštívit prezidenta Miloše Zemana nebo se sejít s jeho ošetřujícím lékařem a ředitelem nemocnice Miroslavem Zavoralem.

Nečekaný následek Hry na oliheň: Dramaticky roste zájem naučit se korejsky

Nejsledovanější seriál streamovací služby Netflix má nejen pozitivní dopad na kasu svých tvůrců, ale dostává do povědomí diváků vše, co souvisí se zemí, kde se děj série odehrává. Výjimkou není ani jazyk, kterým protagonisté hovoří. Hra na oliheň je totiž k dispozici v původním korejském znění s titulky. A diváci v USA a Velké Británii to náležitě oceňují.

Nemocný prezident Masaryk se nedokázal podepsat, při přísaze zapomněl slib

Už je to holt taková domácí tradice, skutečný zdravotní stav československých i českých prezidentů se většinou před veřejností tajil a stále tají. „Prezidenta Masaryka už při volbě z 24. května 1934 notně opouštěly síly. Ale málokdo věděl, že ho měsíc před prezidentskou volbou postihla mozková příhoda,“ připomíná Marie Ryantová z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama