Šebrle se rozmluvil o ztrátě zlaté olympijské medaile: Dle vzkazu to byl někdo, koho znám

Bývalý desetibojař Roman Šebrle se rozhovořil o cestě za zlatem, které před 20 lety vybojoval na Mistrovství Evropy v atletice v Mnichově. Závod prý doprovázela velká bezpečnostní opatření. Zmínil také triumf na olympiádě v Athénách. Zlatou olympijskou medaili v roce 2016 ztratil a vrátila se mu až po pěti letech. Šebrle se domnívá, že mu ji musel vzít někdo, koho zná. Vrátila se mu totiž se zvláštním dopisem.

Uplynulo 20 let ode dne, kdy bývalý desetibojař a nynější moderátor CNN Prima NEWS Roman Šebrle vybojoval zlatou medaili na Mistrovství Evropy v atletice v Mnichově. „Pamatuji si, že byla velká bezpečnostní opatření, protože to bylo rok od útoku na dvojčata v Americe. Na závod si dobře pamatuji, byla to moje druhá medaile z velkého závodu a první zlatá,“ líčil Šebrle své vzpomínky.

Po Mnichově následovalo stříbro na mistrovství světa v letech 2003, 2005. V roce 2007 pak Šebrle mistrovství světa v japonské Ósace vyhrál. Největším úspěchem je ale zlatá medaile z olympiády v Athénách z roku 2004. „Medaile mám pochopitelně v trezoru,“ sdělil Šebrle.

V roce 2016 ale svou nejcennější medaili ztratil. „Stalo se to, když jsem ji ukazoval dětem na jednom golfovém turnaji a na pár minut jsem ji nechal bez dozoru. Když jsem se vrátil, už tam nebyla,“ popsal bývalý desetibojař. Za pět let se mu medaile vrátila. Dodnes ale netuší, co přesně se stalo. „Přišla mi s takovým zvláštním dopisem. Asi to byl někdo, koho znám,“ uvedl Šebrle a dodal, že ve zprávě stálo „promiň Romane, dřív to nešlo“.

Návrat ke sportu prý nezvažuje. „Bylo by to pěkné, ale vím, že to nejde. Věk nezastavím. Když se podívám do občanky, zjistím, že bych vyběhl a zranil se hned při první stovce nebo při první disciplíně. Vím, že už by nešlo ani trénovat,“ sdělil Šebrle s tím, že si to vynahrazuje s kluky, které trénuje. „Když se jim daří, všechno se mi připomene a jsem spokojený,“ dodal.

Nyní se věnuje také moderování na CNN Prima NEWS. „Minimálně první rok pro mě byl hodně těžký, dostával jsem se do toho pomalu,“ popsal Šebrle. Mezi moderováním a sportem prý vidí souvislost. „Když je člověk unavený, nebo se necítí a usedne za pult, naskočí mu adrenalin. To je podobné jako ve sportu, když je člověk nervózní,“ líčil bývalý desetibojař.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
23:35

Na Rudém náměstí proběhly obří oslavy anexe čtyř ukrajinských území

23:09

Na Donbasu do týdne zavlají další ukrajinské vlajky, řekl Zelenskyj

22:37

V Lymanu, kde dnes zavlála ukrajinská vlajka, se ještě bojuje, ale už tam nejsou ani stopy po pseudoreferendu uspořádaném Ruskem, řekl Zelenskyj.

21:39

Lyman definitivně dobytý, vojáci vyvěsily vlajky na tamní radnici

Živě
ON-LINE: Z letiště na Krymu se ozval výbuch. Podle proruské správy vzplálo letadlo

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Kyjev a Západ anexi odmítají. Na frontě hlásí vojáci obránců další úspěch, na jihu prý zničili ruský plamenometný systém, tři tanky, vrtulník a další techniku. Na letišti Belbek na Ruskem obsazeném poloostrově Krym se v sobotu večer ozval výbuch, uvedla agentura Unian, údajně tam vzplálo letadlo.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Babiš: Druhé kolo voleb jsme prohráli. Vystrčil ale lhal a na kampaň v Jihlavě pršelo

Druhé kolo senátních voleb jsme prohráli, není to úspěch ANO, řekl v sobotu na tiskové konferenci šéf hnutí Andrej Babiš. Zároveň přiznal, že čekal lepší výsledek. Z ANO se totiž do horní komory Parlamentu nakonec dostali jen tři kandidáti. Neúspěch omlouval částečně tím, že když dělal kampaň s Janou Nagyovou (ANO) v Jihlavě, tak „strašně pršelo“. Současný předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) navíc podle Babiše „celou dobu lhal“.

Indie a Čína opouštějí Vladimira Putina. Chtějí, aby ukončil válku na Ukrajině

Indie a Čína zvýšily tlak na Vladimira Putina, aby ukončil válku na Ukrajině. Obávají se totiž přelití konfliktu do dalších zemí. Čínský ministr zahraničí Wang I na Valném shromáždění Organizace spojených národů (OSN) vyzval k mírovému řešení konfliktu. Indický premiér Naréndra Módí na šéfa Kremlu již dříve naléhal, aby vojska z Ukrajiny stáhl a válku tak ukončil.

Domácí zpravodajství

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.

Převaděč u Břeclavi ujížděl policii. Vůz s migranty naboural, zraněno je 21 lidí včetně dětí

Aktualizováno

Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 migrantů ze Sýrie, v sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi poté, co se snažil ujet policejní hlídce. Dodávka narazila do zaparkovaných aut a do domu, zranilo se 21 lidí, z toho šest těžce a 15 středně těžce a lehce. Bylo mezi nimi i pět děti. Uvedla to mluvčí záchranářů Michaela Bothová.