Dvojnásobný dědeček Pavol Habera oslavil šedesátku. Čím ho inspirovala Iveta Bartošová?

Fanynky po něm šílely, mohl mít každou, na kterou si ukázal, přesto v jeho životě hrály zásadní roli pouze dvě ženy. Pojďme si připomenout největší zajímavosti ze života hudebníka Pavola Habery, který oslavil významné životní jubileum.

První manželství s jistou Naďou, se kterou měl dceru Zuzanu, skončilo rozvodem. Osudovou ženou v jeho životě se stala o osm let mladší topmodelka Daniela Peštová, s níž se seznámil v roce 2000. Jejich první rande se uskutečnilo na filmovém festivalu v Karlových Varech. Brzy zjistili, že spolu mají hodně společného a chtějí spolu žít. Také Daniela už za sebou měla nevydařené manželství (s italským podnikatelem Tommasem Butim, pozn. red.) a ze vztahu jedno dítě, syna Yannicka.

„Pavol mě zaujal mě svým vtipem a normálností,“ prozradila Peštová pro časopis Vlasta. Rodinu založili v roce 2002, kdy se jim narodila dcera Ella Joy Anna, o sedm let později pak syn Paul Henry. I po více než dvaceti letech jsou stále zamilovaní a patří mezi nejkrásnější a nejstabilnější pár v tuzemském šoubyznysu.

Nedávno se objevily informace o tom, že svůj vztah již tajně zpečetili svatbou, ale ani jeden z nich se k tomu nevyjádřil. Své soukromí si pečlivě střeží. Co se jim ale ututlat nepodařilo, je fakt, že Pavol je díky své nejstarší dceři Zuzaně už dvojnásobným dědečkem.

Zkoušel prorazit podobně jako Iveta Bartošová

Hudební kariéra Habery byla tak trochu jako na houpačce. Nejdříve se přes pěvecké soutěže snažil prosadit jako sólový zpěvák, což se mu příliš nedařilo. Přihlásil se například do Mladé písně Jihlava, která tehdy byla odrazovým můstkem na výsluní. Tam se v roce 1983 dostal až do finále, a přestože byl považován za favorita, na takzvanou bednu vítězů nevystoupal.

Vavříny v tomto ročníku místo něj sklidili Iveta Bartošová, Peter Sépeši a Petra Zámečníková. Zatímco jim se díky soutěži otevřely zcela nové možnosti, on se do rodného Brezna na Slovensku vrátil jako spráskaný pes. Těžce to nesl a chvíli přemýšlel, že s hudbou skončí a bude se věnovat něčemu jinému. Postupem času ho však první neúspěch přebolel a vymyslel nový hudební projekt.

Inspiroval se pěveckým duem Bartošová-Sépeši, které tehdy vyhrávalo všechny hudební hitparády v Československu. Se začínající zpěvačkou Evou Wolframovou nazpíval píseň Máš ma. Tento song dostal dokonce televizní podobu a Habera se v něm objevil s mužným knírem a napomádovanými vlasy. Toto spojení zpočátku vypadalo slibně, ale nakonec se ukázalo, že poptávka nebude taková, jakou si Habera představoval.

Sláva mu zamotala hlavu

Nezbývalo mu tak nic jiného, než se sólové kariéry vzdát a začlenit se do kapely. Vystřídal jich několik, než se potkal se skupinou Team, která už několik let vystupovala. A bylo to šťastné spojení. Po krátkém čase si ve skupině získal respekt, neboť písničky, které skládal, se stávaly velkými hity. Výsledkem byl Zlatý slavík a tisíce šílejících fanynek.

Habera radikálně změnil svou image. Oholil knír a s dlouhými kudrnatými rozcuchanými vlasy se stal idolem dívčích srdcí. A rád šokoval. Nosil krátké vypasované džínové kraťasy a na obdiv vystavoval svou chlupatou hruď. S odstupem let se tomu můžeme smát, ale v té době byl prostě pro mnohé frajer a snad každá dívka z něj byla paf. Jak s odstupem let zavzpomínal, sláva mu tehdy stoupla do hlavy, ale brzy se vrátil zpátky na zem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Všeobecná mobilizace by Rusko zničila, míní generál Šedivý. Popsal krajní možnosti Kremlu
K věci

Všeobecná mobilizace by Rusko zničila, míní generál Šedivý. Popsal krajní možnosti Kremlu

Pokud by ruský prezident Vladimir Putin přistoupil k všeobecné mobilizaci, pak by sice dokázal získat pro armádu možná až 30 milionů lidí, ale zničil by tím svoji zemi. Takový názor ve vysílání pořadu K věci na CNN Prima NEWS vyslovil bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Armádní generál v záloze zároveň zmínil, že současní branci, kteří mají doplnit ruské síly v rámci částečné mobilizace, mají většinou chabou morálku a jejich nasazení na frontu by nyní nemělo velký význam.

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO
Komunální volby

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO

Na vytvoření koalice v Liberci se dohodlo vítězné uskupení Starostové pro Liberecký kraj (SLK), TOP 09 a KDU-ČSL s druhým hnutím ANO. Jejich vyjednávací týmy ve čtvrtek uzavřely dohodu o přípravě koaliční smlouvy. Obě uskupení jsou v čele města i nyní. V 39členném zastupitelstvu budou mít většinu 23 mandátů. Primátorem pravděpodobně zůstane Jaroslav Zámečník, personální obsazení ale není součástí dohody.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:02

Mezi další balíčky americké pomoci Ukrajině by měly patřit tanky

21:47

USA nikdy neuznají územní nároky Ruska na Ukrajině, řekl Biden

21:47

Poškození plynovodů Nord Stream je mezinárodní terorismus, řekl Putin po telefonátu s Erdoganem

21:09

Americký Senát schválil finanční návrh zákona s 12 miliardami dolarů pro Ukrajinu

Football Fanatics: Poslední přání před popravou? Ať střílí Tecl. To už neplatí, teď válí

Předlouho čelil útočník Stanislav Tecl všemožným fórkům ze strany české fanouškovské obce. Ve Slavii Praha spíše vysedával na lavičce, když nastoupil, pálil jednu šanci za druhou. Jenže s aktuální sezonou humor pomalu mizí v dáli. Vysmívaný hráč „sešívaných“ se probudil a vládne tabulce ligových střelců. Na jeho formu se podíval pořad Football Fanatics na CNN Prima NEWS.

Živě
ON-LINE: USA nikdy neuznají územní nároky Ruska na Ukrajině, prohlásil americký prezident

Po vyhlášení částečné mobilizace z Ruska prchají statisíce mužů, další se v zemi snaží odvod na frontu bojkotovat. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně. Ukrajinské jednotky hlásí další úspěch na jihu země. USA oznámily, že Ukrajině poskytnou navazující vojenskou pomoc, včetně 18 raketometů HIMARS. ČR dostane od USA podporu zhruba 2,7 miliardy Kč na modernizaci armády, kompenzaci dodávek na Ukrajinu a kybernetickou ochranu.

Pomohla rozbít krvavý byznys se štěňaty. Někteří se báli, stálo mě to hodně nervů, popsala

Plzeňští policisté ukončili krvavý byznys se štěňaty. O případu překupníků psů už Krimi zprávy několikrát informovaly. Štěňata byla nemocná a řada jich do několika dní uhynula. Policisté nyní zveřejnili záběry ze zatýkání. Na starost ho měla zásahová jednotka. Štábu se navíc podařilo promluvit se ženou, která síť překupníků pomohla rozkrýt.

Nové podrobnosti ke střelbě v Ústí: Muž měl zaútočit loveckým nožem, říká státní zástupce

V ústecké čtvrti Střekov ve středu večer postřelil příslušník policejní prvosledové hlídky, která se mimo jiné specializuje na útoky ozbrojených pachatelů, 20letého útočníka, který následně v nemocnici svým vážným zraněním podlehl. Muž měl zasahujícího policistu napadnout skládacím loveckým nožem, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS náměstek krajského státního zástupce Dan Anděl.

Letošní schodek rozpočtu bude možná ještě větší. Vládní poslanci navrhují další výdaje

Schválený schodek letošního státního rozpočtu by se mohl proti původnímu návrhu vlády zvýšit o dalších 45 miliard na celkových 375 miliard korun. Během čtvrtečního druhého čtení v dolní komoře totiž koaliční politici podávali další návrhy na zvýšení výdajů rozpočtu, což přirozeně ovlivní i výsledný deficit. Kabinet Petra Fialy (ODS), který si během poslanecké schůze vyslechl tvrdou kritiku ze strany opozice, původně navrhl zvýšení schodku o 50 miliard korun na 330 miliard korun.

Domácí zpravodajství

Prymula: Chřipková i covidová vlna bude intenzivnější. Chrání očkování před oběma viry?

Díky nošení respirátorů jsme byli více chráněni. Nyní, když už není povinné, se dá předpokládat, že chřipková i covidová vlna bude intenzivnější, varoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Roman Prymula. Epidemiolog popsal, jak v případě nachlazení postupovat a prozradil, zda očkování proti koronaviru předchází i jiným virovým onemocněním.