Fanánek ze Tří sester: Máme větší úmrtnost než Olympic. Abstinence je ale nebarevný svět

Kapela Tři sestry má už jen dva hrající členy. Hudebník a frontman Lou Fanánek Hagen proto v 7 pádech Honzy Dědka zavzpomínal na členy, kteří už nežijí. Vysvětlil také, proč nedokáže abstinovat a proč některé koncerty zná jen z vyprávění. Celý rozhovor sledujte v úterý od 21:35 na Primě.

„Z původní sestavy Tří sester zbyli už jen dva hrající a jeden trvale nehrající člen. Žijící jsme tři. Máme velkou úmrtnost. Máme už asi pět nebo šest předčasně a většinou tragicky odešlých členů. To nemá ani Olympic – a to hrají o dvacet let déle,“ uvažuje Fanánek s tím, že kapelu už chtěl nejednou opustit.

„Občas jsem to chtěl zabalit, občas byly v kapele pnutí, pak úmrtí bubeníka Hadra v 96. roce, to jsme si říkali, jestli vůbec budeme shánět bubeníka,“ vzpomíná na těžké období kapely Fanánek.

Největší pnutí v kapele přinesla Fanánkova sólová deska, kdy mu kapela vzkázala: „Nebejt Sester, jsi hovno a honíš dělníky po stavbě.“ „To je pravda. A taky je pravda, že bych asi honil dělníky po stavbě. Napsali mi to dokonce doporučeným dopisem. Tak asi jsem jim měl říct, že vydávám desku. Ale nechtěl jsem mít konflikty,“ říká.

To se prý naučil doma. „Než abych měl konflikt s matkou, tak jsem do poslední chvíle všechno zatloukal. Stejně by byl průšvih, tak byl, ale aspoň jsem si ještě užil. Měl jsem pocit, že nevydám desku, a ještě bude průšvih, že jsem na to vůbec myslel. Ale postupně jsem se učil, že se dá s lidmi komunikovat. Myslím, že jsem udělal velký pokrok,“ uznává Fanánek, s nímž to v kapele neměli jednoduché.

Některé koncerty už zcela zapomněl. „Jsou koncerty, které si nepamatuji. Nevím, co je horší, jestli suchý Fanánek, nebo hrozná švanda, která končí ve dvou třetinách, protože pěvec se zhroutí na zem,“ přemítá upřímně.

Frontman si prošel i obdobím, kdy zkoušel abstinovat. Všechny pokusy ale skončily bezúspěšně. „Je to nebarevný svět. Jako dá se to, člověk má pochybnou pýchu, že nic nepije. Když jsem nepil, byl jsem hodně smutný. Dokonce lidi vzpomínají na koncerty, kdy jsem nepil, že jsem tam byl trošku za trest. Vstupný jim nevrátím, ale lituju je a slibuju, že už odteď to dělat nebudu. Každý koncert bude prožitý správně,“ slibuje Lou Fanánek Hagen.

Tagy:

Hlavní zprávy

Hubáčková rezignuje na post ministryně životního prostředí. Ve vládě končí kvůli zdraví
Politika

Hubáčková rezignuje na post ministryně životního prostředí. Ve vládě končí kvůli zdraví

Anna Hubáčková (KDU-ČSL) se v pondělí rozhodla ze zdravotních důvodů rezignovat na funkci ministryně životního prostředí, oznámil to předseda lidovců Marian Jurečka po zasedání širšího vedení KDU-ČSL. Do čela rezortu chtějí lidovci jmenovat svého místopředsedu Petra Hladíka. V úterý bude Jurečka telefonicky informovat prezidenta Miloše Zemana. Chtěl by, aby se setkali.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:00

Běsnění tanku v Mariupolu či hromada šrotu v Buči. Ikonické snímky ruské invaze

21:44

Ruská porážka v Lymanu mění ruský informační prostor

21:28

Na Muskův tweet reagoval i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

21:26

Podnikatel a šéf společnosti Tesla Elon Musk svým příznivcům na Twitteru nabídl anketu, v níž vyjádřil svůj postoj k otázce anektovaného Krymu Ruskem

Redl z kauzy Dozimetr byl svéprávný už koncem dubna. Soud chyboval

Podnikatel a lobbista Michal Redl byl svéprávný již na konci dubna, tedy ještě před tím, než se stal obviněným v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP). Okresní soud v Plzni, který mu v květnu nesvéprávnost prodloužil, totiž promeškal lhůtu. Vyplývá to z rozhodnutí krajského soudu, jenž v září Redlovo omezení svéprávnosti zrušil. Informovala o tom Česká televize

Živě
ON-LINE: Myslet si, že se Ukrajina stane členem NATO? Bláznovství, řekl americký analytik

Ruská Státní duma chválila smlouvy o připojení čtyř okupovaných ukrajinských území k Rusku. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil kompletní ovládnutí klíčového města Lyman. Unijní lídři budou v pátek v Praze jednat o další podpoře Ukrajině a také o energiích. Bývalý šéf americké Ústřední zpravodajské služby přiblížil, jak by USA reagovaly, pokud by Putin použil jaderné zbraně.

Otec roku Kadyrov: Pošlu své nezletilé syny bojovat na Ukrajinu. Jsou připraveni, tvrdí

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov v pondělí prohlásil, že pošle tři své nezletilé syny bojovat na Ukrajinu. O víkendu vůdce ruské autonomní republiky vyzval k použití taktické jaderné zbraně s nižší účinností na „příhraničních územích“. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov reagoval slovy, že Moskva dává přednost „vyváženému přístupu“ k otázce nukleárních zbraní.

Lipavský si předvolal Putinova velvyslance. Čechům radí opustit Rusko

Ministerstvo zahraničí v pondělí aktualizovalo svoji výzvu pro české občany, aby opustili Rusko kvůli hrozbě zhoršení bezpečnosti v zemi v souvislosti s invazí na Ukrajinu. Česká diplomacie zároveň varovala před cestami na ruské území. Zhoršení bezpečnosti může nastat zejména pro občany států Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO), uvedlo ministerstvo v oznámení na webu. Šéf resortu Jan Lipavský (Piráti) si kvůli anexi čtyř ukrajinských oblastí a porušování mezinárodního práva předvolal ruského velvyslance. Ten pozici Kremlu k anexi ukrajinských oblastí tlumočil náměstkovi ministra zahraničí.

Domácí zpravodajství

Policisté na hranicích zůstanou. Kontroly kvůli nelegální migraci neskončí, uvedl Rakušan

Český ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) má za téměř jisté, že Česko prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem, které vláda minulý týden zavedla v souvislosti s náporem běženců – a to v první fázi na deset dnů, tedy do 8. října. Rakušan to řekl po schůzce s kolegy ze Slovenska, Maďarska a Rakouska v Bratislavě. Ministři se mimo jiné shodli na potřebě posílit ochranu vnější hranice schengenského prostoru volného pohybu osob, a to i s pomocí unijní agentury Frontex.

Policie pátrá po psychicky nemocném muži ze Vsetínska. Má vousy a černě namalované nehty

Policie pátrá po psychicky nemocném muži z Karolinky na Vsetínsku, o pomoc žádá také veřejnost. Devětadvacetiletý Jan Juřica odešel ve čtvrtek večer z domova a od té doby se ho nepodařilo kontaktovat. Podle posledních informací by se mohl vyskytovat v oblasti obcí Kašava, Ostrata, Velíková, Hrobice a okolí na Zlínsku, uvedla v pondělí policejní mluvčí Monika Kozumplíková.