Frejová řešila problémy zavřená ve tmě: Změnilo mě to, zbavila jsem se tam své závislosti

Aby vyřešila své problémy, strávila herečka Kristýna Frejová před lety týdenní pobyt v absolutní tmě. I když se této neobvyklé terapie zpočátku bála, nakonec ji to změnilo. Díky tomu prý začala žít podle svého a zbavila se lidí, kteří jí do života nepřinášeli nic dobrého. „Byl to velký vnitřní úklid,“ přiznala Frejová v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Ještě předtím, než Frejová podstoupila terapii tmou, prožila si náročné období. „Měla jsem malou Ráchel a starala se o nemocnou maminku. Bylo to psychicky velmi náročné. Byla jsem svědkem toho, že odchází moje milovaná osoba, která byla přitom navíc fyzicky velmi zkoušená,“ uvedla 51letá herečka. Její maminkou byla uznávaná herečka Věra Galatíková, která nakonec zemřela na rakovinu.

„Když její utrpení skončilo, ulevilo se mi. Poté mě moje kamarádka zagitovala jet do rehabilitačního centra v Beskydech k doktorovi Andrewovi Urbišovi, kde jsme strávily týden relaxací,“ popsala Frejová.

Tam se dozvěděla o terapii tmou. „Pro mě to bylo velmi zajímavé, ale nejsem typ, který na všechno skáče na první dobrou. Nejdříve si potřebuji ty věci probrat a prosít přes sebe,“ uvedla. „Postupem času jsme se s Urbišem spřátelili a on mi jednoho dne nabídl, zda si terapii nechci vyzkoušet,“ doplnila.

Jelikož je tato metoda léčení žádaná, musela na ni počkat celý rok. „Spontánně jsem vyhrkla ‚ano‘. Ale vůbec jsem netušila, co jsem si na sebe připravila. Jak se blížil termín, měla jsem čím dál větší respekt i strach. Nešla jsem do té tmy úplně lehce, ale nelituji toho,“ sdělila. Aby se na pobyt připravila, začala v té době cvičit pilates a jógu.

Ve tmě potkala svou závilost

Týdenní pobyt v absolutní tmě se na ní prý hodně podepsal. „Do té doby jsem žila tak, jak se ode mě vyžadovalo, po týdnu tam jsem vylezla a začala žít tak, jak jsem chtěla já. Pro spoustu mých přátel a lidí kolem mě, to bylo velice nepopulární. Odstranila jsem veškeré nánosy a energetické upíry, kteří se na mě nalepili. Je to velký vnitřní úklid,“ uvedla herečka a popsala, co všechno si ve tmě prožila.

„Těsně předtím, než Andrew zhasl, mi řekl, abych se nebála, že za mnou žádné strašidlo zvenčí nepřijde, přijde jen to, co mám uvnitř. Rozhodně jsem tam nezažívala jen libé pocity,“ přiznala dcera herce Ladislava Freje.

„Těžko se to popisuje, věci tam přicházeli velmi spontánně. Například jsem proletěla mayským kalendářem. Mým postižením je, že si věci vizualizuji. Když jsem přestala kouřit, vizualizovala jsem si tu závislost, která je ve mně, a představovala si, jak je šílená z toho, že jí tu věc nedávám. Pomáhá mi to se určitých věci zbavit. Jednou z věcí, které jsem ve tmě viděla, byla právě tato závislost. Vedla jsem s ní dialog a poprosila ji, aby odešla a už se nevracela,“ vylíčila Frejová s tím, že poté skutečně několik let nekouřila.

S moderátorkou Radkou Červinkovou pohovořila také o svém dětství, vztahu s otcem i dcerou Ráchel. Celý rozhovor sledujte v pořadu Povídej v neděli 4. prosince od 21:25 na CNN Prima NEWS.

Tagy: