Pavlová outfitem na inauguraci mile překvapila. Zazářili i jiní, hodnotí stylistka

Při inauguraci je velkým tématem také móda. Například Eva Pavlová využila dokonce dvoje šaty a podle stylistky Nikoly Markové jí nebylo co vytknout. Ne vždy tomu ale tak bylo. Například bývalá první dáma Ivana Zemanová podle stylistiky v módě příliš neexcelovala.

Stylisté se shodují, že outfitu nového českého prezidenta nebylo co vytknout. Jeho žena oblékla na inauguraci hned dvoje šaty. Na slavnostní příjezd zvolila modré šaty s červeným kašmírovým kabátem. „Byla jsem mile překvapena, když se převlékla a vzala si malinový kostýmek, který byl naprosto perfektní,“ popsala stylistika Nikola Marková. Outfity pro první dámu vytvořila módní návrhářka Štěpánka Pivcová. Řádově vyšly na desítky tisíc korun. Brož pak vytvořil šperkař Hanuš Lamr.

Přestože pro inauguraci není nařízen přesný styl oblékání, má několik jasných pravidel. „Naprosto nepřípustné jsou velké výstřihy, krátké šaty, džíny, velké motivy jako květiny a pruhy nebo také výrazné barvy,“ sdělila Marková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Na Hrad s Pavlem míří slušnost, jásá vláda. Uvidíme po rozhodnutí o penzích, rýpl si Babiš

Módní faux pas mezi hosty nenastalo, naopak. Pochvalně hodnotili módní odborníci například outfit bývalé první dámy Dagmar Havlové. „Měla šaty s pelerínkou, mělo to nápad. Byla k tomu skvěle učesaná, nalíčená, takže to celkově vypadalo prostě skvěle,“ řekla stylistka.

Současný český prezidentský pár si vede podle stylistů zatím nejlépe ze všech. Ne vždy tomu tak ale bylo. „Paní Zemanová v módě neexcelovala, na první inauguraci měla černou, pak se nechala obléknout u módních návrhářů a stejně to nebylo ono,“ sdělila Marková.

Manželé Klausovi se dopouštěli módních přešlapů spíše ojediněle. „Přece jenom styl a střihy těch šatů – nebylo to stylisticky ono,“ podotkla.  Pro inspiraci odborníci doporučují sledovat například módní styly britské královské rodiny.

Tagy: