Somrovi přebral životní lásku kolega Polívka. Proč se ženil až před osmdesátkou?

Do hereckého nebe odešla další česká legenda. Ve věku 88 let zemřel Josef Somr. Jaké bylo soukromí umělce, který byl známý svojí skromností?

Soukromí si zesnulý herec Josef Somr pečlivě střežil. Rozhovory téměř neposkytoval. Když ho před časem kontaktovala redakce CNN Prima NEWS s prosbou o interview, poděkoval a skromně sdělil, že mediální pozornost si zaslouží jiné osobnosti, než je on.

Jeho první velkou láskou byla o jedenáct let mladší půvabná herečka Evelyna Steimarová. Seznámili se během natáčení filmu z roku 1967 Soukromá vichřice, ale pomyslná jiskra mezi nimi přeskočila až o několik let později. V té době už měla Evelyna z předchozího vztahu dceru Vendulu. „Když jsem pak hrála v Činoheráku, už si mě začal trochu všímat. Na divadelní mikulášskou nadílku jsem přivedla malou dceru, on seděl u piána. Vendulka si suverénně přisedla a brnkala s ním. Tenkrát se ke mně otočil a řekl: Holky, já vás beru obě. No a to rozhodlo,“ svěřila se Steimarová v rozhovoru pro časopis Vlasta.

K oltáři až v pokročilém věku

Jejich vztah vydržel do doby, než odjela natáčet film Balada pro banditu, kde se zamilovala do Bolka Polívky. S ním pak měla dceru Annu, dnes uznávanou herečku. Somr rozchod těžce nesl a nemohl jí to dlouho zapomenout. „Pepa mi to dlouho neodpustil, půlka kolegů se mnou nemluvila a já se jim ani nedivila. Jenže láska má hodně podob a tahle byla jako smršť. Život se mnou zacloumal –⁠ jako občas s každým,“ vysvětlovala herečka.

Životní láskou Josefa Somra se stala o jedenáct let mladší herečka Zuzana Šavrdová. Děti spolu neměli, nikdy se nevzali, žili ale ve spokojenému vztahu jeden pro druhého. Když v roce 2011 paní Zuzana v pouhých pětašedesáti letech zemřela na rakovinu, zhroutil se mu svět. Přesto se rok po smrti partnerky poprvé oženil. Podrobnosti o svatbě pak neměl potřebu sdělovat veřejnosti. Rodina slavného herce však po jeho smrti sdělila, že informace o sňatku se sestrou jeho lásky jsou letitým drbem a omylem. Sestra paní Zuzany hercovi jen pomáhala v těžkých chvílích, jeho manželkou se stala jiná dáma, Alena. Její identitu ale Somr chránil.

Tagy: