Kapelu Lucie nezabrzdily na turné ani Kollerovy hlasivky. Vsází na komorní atmosféru

Kapela Lucie znovu na pódiu

Letní rockové turné kapely Lucie je v plném proudu a už podle názvu „Chci zas...“ je jasné, po čem populární kapela touží nejvíc – po covidové pauze hlavně hrát. A to se daří i přes problémy s hlasivkami, které má David Koller.

Letní turné kapely Lucie „Chci zas...“ odkazující na hit Chci zas v tobě spát a zároveň na touhu vyrazit hrát, je zážitek a tak trochu i adrenalin. Může za to počasí. Zatímco na koncertu v Třebívlicích se jako zázrakem vyjasnilo, nad Ledárnami Braník se nekompromisně zatáhlo a přišla i bouřka. Nadšenému publiku to ale nevadilo. Kapele už ale v jednu chvíli produkce doporučila, aby další písničky nepřidávala – kvůli počasí začal být závěr koncertu nebezpečný.

Kapela Lucie je aktuálně v polovině svého open air turné a publikum má z pódia opravdu na dosah ruky. „Je to skvělé. Nás na tyto menší koncerty navedl covid, abychom vůbec mohli hrát. Loni jsme si na to zvykli. Je skvělé hrát venku. Lidé jsou blízko a je to intimní,“ říká zpěvák Robert Kodym.

„Je to vždy super akce, nabalíme nové lidi. Tyto naše komorní koncerty jsou bezvadné. Všichni vidí, všichni mají super zvuk. Doporučuji to všem,“ dodává bubeník Adam Koller.

Kapela bude v rámci turné pokračovat také třeba do amfiteátru v Buchlovicích, Strakonicích nebo Lokti. Většinu koncertů s ní absolvuje jako předskokanka ukrajinská zpěvačka Katya se svou kapelou. Ne vždy se jim ovšem kvůli válce na Ukrajině podaří sejít v plné sestavě. Třeba v Třebívlicích jí část chyběla.

„Škoda, že nepustili z války všechny muzikanty. Že tu je kytarista, je zázrak. Musí se za týden vrátit zpátky do války. Říkali jsme si s klukama, jak je to možné v 21. století v Evropě. To, že je to tady za rohem kousek za Košicemi, je příšerné. O to více jsme rádi, že jsme mohli toto gesto udělat a dát šanci skvělé interpretce,“ komentuje situaci člen Lucie Michal Dvořák.

Problémem jsou také hlasivky Davida Kollera. „On má prášků jak Menšík,“ glosoval zpěvákovo zdraví syn Adam.

Kapela je na turné od poloviny června a odehrála už koncerty na festivalech v Bratislavě, Českých Budějovicích nebo Olomouci. Před sebou má Lucie ještě šest vystoupení, turné zakončí 2. září ve Strakonicích.

Tagy: