Harryho s Meghan namíchl otevřený výsměch v South Parku. Právník se vyjádřil k údajné žalobě

Jsou to nesmysly. Naprosto nepodložené a nudné zprávy. Přesně těmito slovy reagoval mediální zástupce prince Harryho a jeho manželky Meghan na spekulace o tom, že hodlají žalovat tvůrce seriálu Městečko South Park. Ti minulý týden pustili do světa prémiový díl s názvem The Worldwide Privace Tour, neboli Světové turné za soukromí, ve kterém se vévodům otevřeně vysmívali.

„Všechno jsou to upřímně řečeno nesmysly. Naprosto nepodložené a nudné zprávy,“ řekl ve středu zástupce královského páru webu People.

ČTĚTE TAKÉ: I přes zákaz plácla Williama po zadku. Rebelující princezna Catherine pobavila Británii

Reagoval tak na premiérovou epizodu seriálu Městečko South Park, kterou stanice Comedy Central odvysílala 15. února. Ačkoli tvůrci animovaného seriálu královský pár přímo nejmenovali, nebylo pochyb o tom, koho měli na mysli. Diváci mohli jen těžko přehlédnout podobnost postav s Harrym a Meghan – od princových zrzavých vlasů a vousů až po Meghanin outfit, který se až příliš podobal tomu, který vévodkyně oblékla v roce 2018 na oslavy Trooping the Colour.

Během epizody navíc manželé drželi cedule s nápisem „chceme své soukromí“ a „přestaň se na nás dívat“, což odkazuje na častá prohlášení Sussexů o tom, že se snaží za každou cenu chránit si své soukromí.

Po zveřejnění dílu se v médiích začalo hovořit o tom, že manželé nebyli z epizody vůbec nadšení. Podle informací webu The Spectator byla Meghan „zdrcená a rozčarovaná“. Stanice Fox News informovala, že měli vévodové dokonce zvažovat žalobu. „Podle zdrojů, které mají blízko k Harrymu a Meghan, to vypadá, že to bude mít právní dohru,“ řekl královský komentátor Neil Sean s tím, že tvůrci seriálu zatím žádnou výzvu neobdrželi. Jeho tvrzení bylo hned následující den vyvráceno.

Seriál zesměšnil i další celebrity

Slova zástupce královského páru podpořila komentátorka Kristen Meinzerová. „Silně pochybuji, že Meghan a Harry žalují satirickou karikaturu, která se za ta léta vysmála řadě celebrit. Když už nic jiného, budou aspoň vědět, že jsou v dobré společnosti dalších slušných lidí, které pořad v minulosti zesměšnil,“ řekla. Jako příklad uvedla bývalého amerického viceprezidenta Ala Gora, který je společně s Mezivládním panelem pro změnu klimatu držitelem Nobelovy ceny míru.

První díl seriálu byl premiérově odvysílán před čtvrt stoletím. Jeho autoři Matt Stone a Trey Parker si v něm rozhodně neberou servítky. Dělají si legraci z ideologie, náboženství i celebrit. Na paškál si v minulosti vzali Ježíše, proroka Mohameda, scientology, Kanaďany nebo třeba Donalda Trumpa. Před lety si udělali legraci také z britské královny Alžběty II. či manželského páru prince Williama a jeho ženy Catherine. Hlavní hrdinové, osmiletí školáci Kenny, Kyle, Cartman a Stan, navíc pro nějaký ten vulgární výraz rozhodně nejdou daleko.

Tagy: