Už nejsem politik, ale rocker, tvrdí Kocáb. Promluvil o svých plánech i nové lásce

Oblíbený hudebník Michael Kocáb v pořadu Povídej promluvil o svých plánech a prozradil, jak to má se vztahy. Žádnou ženu teď po svém boku prý nemá. Rozhodně z toho ale není smutný. Zbývá mu tak alespoň víc času na práci a na své čtyři milované děti.

Ačkoliv se teď Kocáb věnuje hlavně umění, politika mu není cizí. „Už nejsem politik, ale rocker. Zabral jsem se zase do hudby a přibral si k tomu filmařinu. Natočil jsem jeden celovečerní film, druhý – s názvem Rocker versus politik – o mně natočila Olga Sommerová. Zabral jsem se do toho kumštu a Putin zaútočil na Ukrajinu. A už bych opět nejraději šel na obranu a ucházel se třeba o post ministra obrany,“ přiznal Kocáb v pořadu Povídej.

Na umění prý rozhodně nezanevřel, přesto mu nedá, aby aktuální politické dění hodně nesledoval. „Často upravuji film a do toho mi jednou zprávy. Je to trochu schizofrenie,“ řekl.

ČTĚTE TAKÉ: Stačila hodina a udusil bych se. Upír Krejčí musel okamžitě na operaci

Kocáb patří od 80. let k nepřehlédnutelným postavám hudební scény, proslavil se jako lídr kapely Pražský výběr. V listopadu 1989 byl spolu s Michalem Horáčkem u jednání mezi zástupci komunistické moci a Občanského fóra. Začátkem 90. let se ve funkci federálního poslance zapsal do dějin jako muž, který organizoval odsun sovětské armády z Československa. K politice měl blízko i později, patřil do okruhu spolupracovníků Václava Havla a v letech 2009 až 2010 působil jako ministr pro lidská práva.

Byl dvakrát ženatý. S Američankou Marshou má tři děti – Natálii, Jessicu a syna Michaela. Poté byla Kocábovou partnerkou jeho bývalá mluvčí Lejla Abbasová, se níž má syna Davida. Pár spolu tvořili pět let, v roce 2014 se rozešli.

„Teď jsem jako kůl v plotě. A to je dobré. Člověk potřebuje mít klid na práci. Mám čtyři děti a tam se ten emocionální prvek může hodně realizovat. Mému nejmladšímu synovi Davídkovi je teď 11 let a je sladký. Miky je starší, ale zas dělá v mém oboru. Všechny je miluju,“ reagoval Kocáb na otázku, jak teď vypadá jeho osobní život. Moderátorce Radce Červinkové pak prozradil, že po svém boku teď nikoho nemá.

Tagy: