Abrhámova sestra odhalila příčinu jeho smrti. Volali jsme si v den, kdy zemřel, řekla

Sestra Josefa Abrháma si byla se svým bratrem velmi blízká, a proto je ráda, že se s ním stihla rozloučit. Božena Abrhámová alias Boca si s Josefem volala těsně předtím, než v pondělí vpodvečer podlehl zápalu plic v mělnické nemocnici. Na poslední rozhovor s bratrem zavzpomínala v rozhovoru pro deník Blesk.

„Aspoň po telefonu jsme se rozloučili,“ řekla Blesku Abrhámová. S bratrem se prý viděla naposledy před třemi týdny, když ho k ní domů dovezl jeho syn Josef Abrhám mladší. „To byl Pepa ještě úplně v pohodě. Vyšlapal sem ke mně dokonce čiperně i schody,“ vylíčila sestra zesnulého herce. Vzápětí také vysvětlila, že zcela nemohoucí, jak si mnozí myslí, nebyl. Loňský pohřeb milované manželky Libuše Šafránkové absolvoval na vozíčku prý jenom proto, že byl zdrcený a zesláblý. A nechtěl se před zraky všech kácet.

Abrhámovi se přitížilo až tuto neděli, kdy ho jeho syn odvezl do mělnické nemocnice se zápalem plic. Jeho sestra se o tom dozvěděla od synovce, který jí zprávu zavolal. „V pondělí jsem Pepovi volala. Dali mu to nahlas, a tak jsme spolu mohli krásně mluvit,“ popsala 87letá Abhrámová, která se dříve věnovala publicistice a zahrála si i v několika filmech. Například v Nejisté sezóně ztvárnila tu nejpřísnější členku kulturní komise, která nechtěla povolit Divadlu Járy Cimrmana novou hru.

Pepa by tu s námi ještě byl

Když se svým bratrem hovořila naposled, ani ve snu by ji nenapadlo, že už ho znovu neuslyší. „Pepa měl zdravotní problémy, ale byl by tu s námi v pohodě i dál, kdyby nepřišlo tohle… A už dost, prosím, nemám sílu o tom mluvit,“ řekla s těžkým srdcem Abrhámová.

Josef Abrhám zemřel v pondělí ve věku 82 let. Jeho syn Josef mladší později redakci CNN Prima NEWS prozradil, kde se uskuteční poslední rozloučení se slavným hercem. Proběhne v kostele sv. Anežky na pražském Spořilově. Tedy na stejném místě, kde se před necelým rokem uskutečnil i veřejný pohřeb jeho manželky Libuše Šafránkové.

Přestože Abrhámová svého bratra velice milovala, pohřbu se nezúčastní. Po operaci kolene je ráda, že se posadí na postel. „Všechno všecinko to ale sleduji v televizi,“ zdůraznila. Podle deníku Blesk si Abrhám přál být pohřben v navlas stejné rakvi jako jeho milovaná manželka.

Tagy: