Vysklené okno, rána do hlavy i rasistické urážky. Člen Slováčkovy kapely prožil děsivý útok

Zpěvák Ondřej Provazník, který koncertuje s uznávaným saxofonistou Felixem Slováčkem, čelil fyzickému napadení. Při výjezdu z chatové oblasti Višňovka ve Velké Chuchli na něj zaútočil jiný muž. „Řidič stěhovací firmy mi zablokoval cestu. Jeho spolujezdec vyskočil z auta a začal mi nadávat: ‚Ty špinavej cigáne, okamžitě vystup,‘“ popsal čtvrteční incident deníku Aha!. Provazníkovi následně kopal do auta a nakonec mu vysklil levé okno. Hudebník proto okamžitě na místo přivolal policii. Ta redakci CNN Prima NEWS potvrdila, že se incidentem zabývá.

K incidentu došlo ve čtvrtek 23. února ve chvíli, kdy Provazník vyjížděl z chatové oblasti ve Velké Chuchli. Dal přednost dodávce, řidič stěhovací firmy mu ale cestu z ničeho nic zablokoval. Jeho spolujezdec měl poté vylézt z auta a začít zpěvákovi nevybíravým způsobem nadávat a kopat do auta. V ruce měl přitom držet láhev od vína.

Když ho Provazník údajně poněkolikáté vyzval, aby nebyl agresivní, snažil se ho dírou v okénku uhodit pěstí. „Poprvé se mu to podařilo do hlavy a podruhé se netrefil, tak mi alespoň tou lahví vysklil celé okno,“ řekl hudebník deníku Aha! s tím, že agresorovy nadávky neustávaly. Muž ho dále prý tituloval: „Cikáne jeden špinavej, ku*vo cikánská“.

ČTĚTE TAKÉ: Moderátorka Soňa Porupková se bude vdávat. Partner ji požádal o ruku na neobvyklém místě

Poté si měl nasednout zpět do auta a spolu s řidičem odjet. Provazník ihned zavolal policii. Ta ho vyslechla s tím, že bude po pachateli pátrat.

Když se pak vracel domů, všiml si oné dodávky, ihned proto kontaktoval policii. „Ta pachatele našla a zavolala i mě, abych přijel. Onen muž popřel vše, dokonce tvrdil, že ani nevylezl z auta. Policie řekla, že u toho nebyla a že mi tedy nemůže nijak pomoct,“ řekl zpěvák, jenž vystupuje s písněmi Karla Gotta.

Rasově motivovaný útok

Redakce CNN Prima NEWS se obrátila s žádostí o vyjádření na policii. Ta uvedla, že se událostí zabývá. „O incidentu víme, zadokumentovali jsme to a postupně předvoláme osoby, které byly na této události zúčastněny, a budeme je vyslýchat,“ uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

Provazník se obává, že agresor nebude potrestán. „Takže já i přítelkyně jsme nuceni žít ve strachu, kdy by se mohl z pomsty nějaký incident opakovat,“ doplnil s tím, že „onomu pánovi“ policisté tehdy jen slovně domluvili. „Nevím, jak to mám řešit, ale celý útok byl neoprávněný, a především, rasově motivovaný. Je mi z toho opravdu zle,“ dodal.

Tagy: