Z pošťuchování vznikl námět na scénář. Gondíková a Langmajer byli inspirací pro film Ostrov

Režisér Rudolf Havlík prozradil, kde čerpal inspiraci k snímku Ostrov, který měl premiéru tento čtvrtek. Získal ji přímo od jeho hlavního hrdiny Jiřího Langmajera a jeho manželky Adély Gondíkové.

„Byli jsme s Jirkou Langmajerem na dovolené. Bylo to hrozně hezké, protože měl s sebou Aduš, svoji ženu a na pláži se o něčem dohadovali. Bylo to takové milé dohadování a vlastně legrační v jejich podání. A tak mě napadlo napsat a natočit takový snímek, protože jsem chtěl vždy točit dobrodružné filmy,“ prozradil Havlík v pořadu Showtime. Do psaní scénáře se pustil už během dovolené.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Bolestné odhalení Gránského: S manželkou přišel o miminko

Co přesně známý režisér slyšel, prý Gondíková nemá tušení. „Měla jsem dojem, že jsme se bavili normálně. Jestli něco odposlouchal, tak to muselo být asi hodně vtipné,“ řekla Gondíková.

Na jaké téma s manželem mluvili, si už nevzpomene. „Asi jedno z našich pošťuchování nebo debat, kdy jsme si nahlas říkali, co budeme dělat. Jestli si mám vzít něco na sebe nebo jestli půjdeme přes tu džungli, které já se bojím. Popravdě nevím, co odposlouchal, samotnou mě to zajímá,“ svěřila se známá moderátorka.

Film se natáčel v Thajsku po dobu pěti týdnů. Tak dlouho čekalo Gondíkovou odloučení od manžela. „Vždycky to nějaké natáčení přeruší. Možná těch pět týdnů bylo nejdéle, co tu nebyl. Ale je pravda, že už jsem mu tehdy psala, ať už jede domů, že se na něj těšíme,“ prozradila Gondíková.

Dobrodružná komedie Ostrov vypráví příběh manželů, kterým na dovolené dojde, že už spolu nechtějí být. Při návratu domů ovšem ztroskotají na opuštěném ostrově a jediný způsob, jak přežít, je spolupracovat. Hlavní role si zahráli Jana Plodková a Jiří Langmajer. „S Janou jsem hrál poprvé. Protože je to také divadelní herečka a já divadelní herec, tak jsme k sobě měli nesmírně blízko, co se týče náhledu na práci,“ přiznal v pořadu Showtime Langmajer. Podle tónu a klidného hlasu by si jeden myslel, že se jednalo o nenáročné natáčení.

„Spousta věcí jde proti vám: příliv, odliv, sluníčko, hmyz, horko... práce byla náročná, ale smysluplná a veselá,“ pokračoval herec, kterého máloco rozhodí. „Občas se stalo, že někoho něco kouslo, ale nebylo to nic fatálního. Vlastně nebyl důvod bát se víc než toho, že člověka kousne komár nebo nějaká housenka,“ podotkl Langmajer.

Tagy: