Zemřel slavný zpěvák Bobby Caldwell. Jeho hit zbožňují fanoušci napříč generacemi

Ve věku 71 let zemřel slavný americký zpěvák a skladatel Bobby Caldwell. Jeho hit z roku 1978 What You Won't Do for Love je zbožňovaný napříč generacemi. O jeho smrti informoval web TMZ. Smutnou zprávu potvrdila také manželka Mary.

„Bobby odešel na věčnost. Když nás opouštěl, držela jsem ho pevně v náruči. Děkuji vám všem za všechny modlitby, které jste nám za ty roky poslali. Odpočívej v pokoji, má lásko,“ vzkázala mu do nebe Mary.

ČTĚTE TAKÉ: Už netají, že jsou spolu. Nesvačilová sdílela video ze soukromí, Kolečko na něm nechyběl

Podle informací webu TMZ Caldwell několik let bojoval se zákeřnou nemocí, které nakonec v úterý večer doma v New Jersey podlehl.

Umělec se narodil v New Yorku, ale vyrostl v Miami. Hudbě se věnovali také jeho rodiče, kteří moderovali hudební varietní televizní show s názvem Suppertime. Jako multiinstrumentalista začal Caldwell vystupovat už v 17 letech. Od 70. let, než uzavřel svou první smlouvu na sólovou desku, hrál v různých barových kapelách v Los Angeles, uvedla agentura AP.

Nejvíce se Caldwell proslavil písní What You Won't Do for Love, která ho v roce 1978 vystřelila do čela hitparád. Slavný song později přezpívali hudebníci jako Michael Bolton, Natalie Coleová či dokonce rapper Tupac Shakur.

V hudební branži se prosadil i coby skladatel. Stál třeba za hitem The Next Time I Fall Amy Grantové a Petera Cetera.

Tagy:
smrt zpěvák USA hitparáda Bobby Caldwell