Sledujte Hlavní zprávy: Vánoční dárky se letos prodraží. Ekonomové radí, jak ušetřit

Mnozí nechávají nákup vánočních dárků na poslední chvíli. Letos by se ale dlouhé otálení nemuselo vyplatit. Podle ekonomů zdražování není u konce a kdo dřív koupí, lépe koupí. Jaký postup doporučují? To i další se dozvíte v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.

Do Vánoc zbývá ještě čtvrt roku a už teď je jasné, že dárky budou dražší než loni. „Češi by měli nakupovat vánoční dárky už teď, a to hned ze dvou důvodů. Za prvé proto, že před Vánoci dojde k dalšímu zdražování energií a navyšování záloh, kvůli čemuž je lepší si rozložit výdaje na delší dobu. Druhým důvodem je, že prodejci se budou snažit využít situace,“ říká ekonom Lukáš Kovanda.

Co proto on a další ekonomové doporučují za postup? Budou letos v provozu skiareály? A je reálné zastropování cen elektřiny? Dívejte se na Hlavní zprávy na Primě a CNN Prima NEWS. Startují tradičně v 18:55.

Další úterní program CNN Prima NEWS:

Právě dnes od 20:15

Zprávy od 21:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

360° od 21:30

Nejdůležitější události dne analyzované ze všech úhlů pohledu. Pokud o nich mluvíte, my také.

Zprávy od 23:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jízdenky na vlak mohou podražit až o 17 procent, přiznává Kupka. Jasno bude v říjnu
Doprava

Jízdenky na vlak mohou podražit až o 17 procent, přiznává Kupka. Jasno bude v říjnu

Zdražování se v brzké době nevyhne ani železnici. Také dopravci se totiž potýkají s rostoucími cenami energií, které musí začít nevyhnutelně promítat do cen jízdenek. Přestože parametry prosincového navýšení cen u Českých drah ještě nejsou známé, mohlo by se zdražení kvůli inflaci pohybovat i kolem 17 procent, připustil ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Od září se navíc na dráhu vrátil větší počet cestujících, proto rychleji mizí levnější jízdenky. Značná část cestujících si tak připlatí již nyní.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
18:49

Stoltenberg: Falešná referenda na Ukrajině jsou porušením mezinárodního práva

18:47

Gibraltar prodal jachtu zabavenou ruskému oligarchovi za skoro miliardu korun

18:29

Litva poskytne zimní oblečení pro 25 tisíc ukrajinských vojáků

17:37

Chaos, chyby, protesty. Putinovu mobilizaci provází problémy, rukovat musí hlavně menšiny

Mučení v opavské nemocnici? Pacientku 12 let kurtovali k posteli, jiné metody nezkoušeli

Jako mučení či v lepším případě nelidské zacházení zhodnotila komise ministerstva zdravotnictví případ mladé ženy, která byla v opavské psychiatrické nemocnici od dětství poutána k lůžku. Podle personálu byla pacientka kurtována k lůžku 12 let. Případ prošetřuje policie na základě trestního oznámení od Jindřicha Jašíka, pracovníka Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ). Podání oznámení bylo podle ústavu Jašíkovou soukromou aktivitou.

Živě
ON-LINE: Máme právo použít jaderné zbraně, říká Medveděv. NATO podle něj nezasáhne

Ruská invaze na Ukrajinu začala před více než sedmi měsíci. Volodymyr Zelenskyj vyzval ruské vojáky, aby utekli z fronty nebo se vzdali, a opřel se do akcí Ruska v Doněcké oblasti. Z Ruska uprchlo od středečního vyhlášení částečné mobilizace více než 260 tisíc mužů. Evropské země se v současnosti neshodnou, zda přijímat ruské migranty. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv mezitím uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně.

Domácí zpravodajství

Policie pátrá po ženě z Prahy trpící schizofrenií. Rodina se obává o její život

Policisté pátrají po osmadvacetileté ženě z Prahy, která v noci na úterý odešla z bydliště svých rodičů v Dolanech nad Vltavou na Mělnicku. Trpí schizofrenií a měla by užívat léky, které však bere nepravidelně. V minulých dnech už byla pohřešovaná. Naposledy ji našli lidé ve špatném zdravotním stavu, kdy několik dní nejedla a byla podchlazená. Rodina se proto obává o její život a zdraví, řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.