reklama

Sledujte ZÁZNAM Partie: Blížící se volby. Jak se daří kandidujícím stranám zaujmout voliče?

ČR i Evropu trápí inflace. Zdražuje se zboží i energie a nárůst cen zdaleka není u konce. Jak se na to připravit? Kdy se inflace zastaví? O tom budou diskutovat ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a místopředseda strany ODS Zbyněk Stanjura v Partii Terezie Tománkové. Pořad můžete sledovat v neděli 26. září od 11:00 na CNN Prima NEWS i zde v článku.

reklama

Se zdražováním se pere Česká republika i celá eurozóna, kde se míra inflace dostala na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. Ta největší čísla nás ale podle ekonomů mají teprve čekat – citelně zdraží nejen spotřební zboží, ale také energie. Podle mnohých predikcí si tak lidé připlatí třeba za vánoční dárky.

Jak zmírnit dopady inflace? Dokdy budou muset Češi přečkat zdražování? A jakou roli v tom všem sehraje rekordní státní schodek, který má mizivou šanci na schválení v Poslanecké sněmovně? To bude prvním tématem nedělní Partie. Diskuze se zúčastní ministryně financí Alena Schillerová a místopředseda občanských demokratů Zbyněk Stanjura.

Druhá část Partie se zaměří na blížící se volby do dolní komory. Jak se daří kandidujícím stranám a hnutím zaujmout voliče a v čem všem chybují? To rozeberou ve velké předvolební debatě analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová, šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl a komentátor webu Info.cz Petr Holec.

Nedělní Partie Terezie Tománkové startuje v 11:00. Diskuzi můžete sledovat jak na CNN Prima NEWS, tak i zde v článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Je to jen populismus, řekl Senát a shodil ze stolu zmrazení platů vrcholných politiků
Senát

Je to jen populismus, řekl Senát a shodil ze stolu zmrazení platů vrcholných politiků

Platy vrcholných politiků by měly vzrůst příští rok asi o šest procent. Senát ve středu zamítl návrh dosluhující vlády ANO a ČSSD na zmrazení platů ústavních činitelů na pět let. Senátoři označovali novelu za populistické předvolební gesto a poukazovali na budoucí skokový nárůst platů po roce 2026. Rozhodnutím horní komory návrh takzvaně spadne pod stůl, nová povolební Sněmovna už nebude moci senátní veto přehlasovat.

Fialova vláda: Přibýt mohou až tři ministři, největší boj je o průmysl a místní rozvoj

I když lídři stran nově vznikající vlády zatím nechtějí prozrazovat jména budoucích ministrů, už nyní je jasné, že kabinet Petra Fialy bude mít víc ministrů než má stávající Babišův. Ve hře jsou dokonce tři posty navíc, a to ministra pro digitalizaci, pro evropské záležitosti a předsedy legislativní rady vlády. Boj je podle informací CNN Prima NEWS o resort průmyslu a obchodu nebo o místní rozvoj.

Ronaldo nepatří mezi čtyři nejlepší útočníky světa, ukazuje žebříček. Kdo ho předstihl?

Nejgólovější neznamená nejlepší. Ale právě útočníci zajišťují největší množství branek, proto jsou na fotbalovém trávníku nejvíce vidět. Právě hráče působící na postu forvarda seřadil renomovaný magazín FourFourTwo do žebříčku. Překvapivě nenajdete na prvních pozicích hvězdu Manchesteru United a portugalské reprezentace Cristiana Ronalda.

Bělorusko má už 821 politických vězňů, k mučení patří i úmyslné nakažení covidem

Autokrat Alexandr Lukašenko utahuje šrouby. V zemi denně přibývají političtí vězni, kteří musí snášet fyzický i psychický nátlak vyšetřovatelů. Režim třeba uvězněné nechává záměrně nakazit covidem. „Zatímco loni na podzim mělo Bělorusko asi 50 politických vězňů, aktuálně k 26. říjnu už jich je 821. A o stovkách dalších pravděpodobně nevíme,“ říká Sjarhej Smatryčenka z Ambasády nezávislé běloruské kultury v Brně.

Expertka: Lidé podléhají bludům, pak kamenují očkovací týmy. Neočkovaní se 100% nakazí

Podle náměstkyně ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Martiny Koziar Vašákové jsou v Česku nadále lokality, které jsou minimálně proočkované. Důvodem je šíření dezinformací, které dospělo až tak daleko, že lidé házeli na mobilní očkovací tým v Moravskoslezském kraji kamení. „Je to smutné, ale jsou lokality, kde lidé podléhají dezinformacím a bludům, že je vakcína škodlivá,“ posteskla si v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Laboratoře za úterý odhalily 6274 případů koronaviru. Nemocnice se rychle zaplňují

Aktualizováno

V úterý v Česku přibylo 6 274 potvrzených případů koronaviru, téměř dvakrát více než před týdnem. Poprvé od dubna tak denní počet nově nakažených překonal hranici šesti tisíc. Opět se zvýšil počet hospitalizovaných, s covidem je v nemocnicích 1 146 lidí. V těžkém stavu je 166 pacientů, podobně jako v pondělí. Na 100 tisíc obyvatel připadá v posledních sedmi dnech 246 nakažených, incidenční číslo se od úterý zvýšilo o 29. Očkování v úterý podstoupilo nejvíce lidí za poslední dva měsíce.

reklama