reklama

Sledujte ZÁZNAM Partie s Kupkou i Onderkou: Hrozí po volbách vznik menšinové vlády?

Do sněmovních voleb zbývá zhruba měsíc. V první části nedělní Partie Terezie Tománkové se střetnou předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) s prvním místopředsedou STAN Janem Farským. V druhé hodině se uskuteční politická debata dalších čtyř zástupců parlamentních stran. Pořad, který mimo jiné nabídne exkluzivní volební průzkum, můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

reklama

Pořad začne představením exkluzivního průzkumu. V předchozích předvolebních průzkumech se drží na prvním místě hnutí ANO, kterému volební modely přisuzují něco pod 30 procent.

Druhé a třetí místo náleží dvěma opozičním koalicím – Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátům se Starosty. Oba politické subjekty se pohybují kolem 20 procent.

SPD Tomia Okamury si stabilně drží podporu kolem deseti procent. Na hranici pro vstup do Sněmovny balancuje Přísaha Roberta Šlachty, komunisté a sociální demokraté. Pěti procentům se blíží také trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků.

Přepočet hlasů na křesla se čím dál častěji blíží volebnímu patu. Součet mandátů obou opozičních koalic, které vládu s ANO či SPD kategoricky odmítají, se blíží stovce. Nabízejí se proto různé alternativy menšinových vlád.

Nový průzkum vytvořený exkluzivně pro CNN Prima NEWS v první hodině Partie vyhodnotí předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) a první místopředseda STAN Jane Farský. Mezi diskutovaná témata bude patřit koronavirus, školství nebo představa a preference obou politiků o případném sestavení nové vlády po volbách.

V druhé hodině se zúčastní ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), Jakub Michálek (Piráti), Martin Kupka (ODS) a Roman Onderka (ČSSD).

Volby se uskuteční ve dnech 8. a 9. října. Podle mnoha dalších expertů jsou politické debaty podobného formátu jedním z hlavních faktorů, který může ovlivnit nerozhodnuté voliče.

Partii Terezie Tománkové můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených
Očima reportéra

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Z karibské bouře Sam už je hurikán třetí kategorie. Očekává se, že ještě zesílí

Aktualizováno

Tropická bouře Sam na začátku víkendu postupně zesílila na hurikán třetí kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC), které předpokládá, že živel ještě o něco zesílí. Zatím se však pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama