Sledujte RADAR: Přes Česko se valí sníh, na silnicích hrozí kalamity. Jak je na tom váš kraj?

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vyhlásil výstrahu před větrem i silným sněžením. Na mnoha místech republiky dopoledne platí vysoký stupeň nebezpečí. Meteorologové vyzývají, aby lidé průběžně sledovali předpověď počasí. Ve kterých konkrétních regionech hrozí nebezpečí, se dozvíte i z radaru CNN Prima NEWS.

„Od severozápadu postupuje pásmo silného sněžení, a to místy s úhrny až tři centimetry za hodinu. Komunikace mohou být nesjízdné, panuje zhoršená dohlednost i možnost vzniku kalamitní situace,“ uvedl ČHMÚ na sociálních sítích.

⚠️❄️Od severozápadu postupuje pásmo silného sněžení, místy s úhrny až 3 cm/h. 🟠Podrobnosti na výstražném webu...

Posted by Český hydrometeorologický ústav on Monday, March 27, 2023

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Sníh, tuhý mráz, ale i 17 stupňů. Nová předpověď meteorologů slibuje počasí jako na houpačce

Meteorologové lidem zároveň doporučují, aby průběžně sledovali předpověď počasí a dopravní zpravodajství. „Řidiči by měli vzít v úvahu možnost poklesu dohlednosti i náhlé tvorby sněhové pokrývky a přizpůsobit tomu rychlost jízdy,“ dodává ČHMÚ. Výstraha platí pro Středočeský, Jihočeský, Pardubický, Jihomoravský a Zlínský kraj a také pro Vysočinu.

Jak bude vypadat situace ve vašem okolí, se můžete podívat na radaru:

Meteorologové v úterý předpovídají proměnlivou oblačnost a na některých místech četnější sněhové přeháňky, které budou odpoledne a večer postupně ustávat. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C, na horách kolem −3 °C.

V pásu od jihovýchodu Středočeského kraje po Jihomoravský kraj silně sněží. Policie ráno evidovala desítky dopravních nehod. Například na Vysočině je obousměrně neprůjezdná dálnice D1, a to kvůli několika nehodám na 136. kilometru i v dalších úsecích. V kraji nadále hustě sněží. Komplikace hlásí i Královéhradecký kraj. Mezi Starým Rokytníkem a Radčí na Trutnovsku na namrzlé silnici havarovalo pět aut. Cesta je neprůjezdná.

Dálnici D8 na Ústecku ve směru do Německa blokovaly tři a půl hodiny kamiony, přibližně do 9 hodin. Cesta byla neprůjezdná kvůli sněhu a kluzké vozovce. Policisté v Ústeckém kraji od šesté hodiny ranní řešili tři desítky nehody.

Ve východní polovině Česka kromě Zlínského kraje je také hodně větrno, nárazy tam mohou dosahovat až 65 kilometrů za hodinu. Záběry dokumentující situaci v Jihomoravském kraji sdílel na sociálních sítích hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL):

Tagy: